MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Eğitim, Ekonomi, Flaş, Toplum » İSMEK 230 Bin Öğrenciyle Eğitime Başladı
İSMEK 230 Bin Öğrenciyle Eğitime Başladı


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSMEK’in 2013-2014 Eğitim Dönemi açılış töreninde yaptığı konuşmada bu yıl 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza atacaklarını belirterek, “Hanım kardeşlerimizin eğitim aldığı geleneksel eğitimlerin ev ekonomisine katkı sunar hale gelmesinden memnuniyet duyuyorum” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitimi Kursları (İSMEK), 2013-2014 Eğitim Dönemi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Başkan Topbaş, yaptığı konuşmada İSMEK’in, dünyada yoksulluğun tartışıldığı bir süreçte, kadın ayrımcılığının, eşitsizliğin hat safhaya çıktığı bir dünyada yeni bir umut ışığı olarak 1996’da Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatıldığını söyledi.
Topbaş, “Başbakanımıza bu gelecek vizyonu için çok teşekkür ediyorum. 3 branşta 165 öğrenci ile başlatılan İSMEK, dönemimizde bir halk üniversitesine dönüştü” dedi.
Bu yıl 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza attıklarını ifade eden Kadir Topbaş, 38 ilçede 235 kurs merkezinde, tam 250 branşta eğitim veren İSMEK’ten gurur duyduğunu söyledi. Topbaş, kursiyerlere ve usta öğreticilerine seslenerek, “İSMEK artık bir dünya markası ve bu markayı sizler oluşturdunuz” diye konuştu.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da konuşmasında eğitime katkılarından dolayı Başkan Topbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da Topbaş ile ekibinin İSMEK’i bir dünya markası haline getirdiğini ifade etti.

JAPON SASAKİ: “JAPONYA’DA BÖYLE BİR EĞİTİM YOK”
Törende, Japonya’dan Türkiye’ye iğne oyası ve tel kırma öğrenmek için geldiğini söyleyen Kanako Sasaki’nin konuşması da kursiyerlerce alkışlandı. Başkan Topbaş’a ücretsiz eğitim için teşekkür eden Sasaki, “Japonya’da böyle bir eğitim yok, keşke olsa. Buradan aldığım eğitimle Japonya’da Türk el sanatlarını yaygınlaştıracağım” dedi.

“BAŞKAN ÇAĞIRICI ÖDÜL ALDI”
Törenin sonunda Başkan Topbaş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da aralarında bulunduğu bazı ilçe belediye başkanları ile İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız ve ilçe belediye başkanlarına İSMEK’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
Tören, Anadolu Ateşi’nin dans gösterisiyle son buldu.
İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 22 Kasım 2013 Cuma 14:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR