MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » OPET’TEN, Dünya Tuvalet Gününe Destek
OPET’TEN, Dünya Tuvalet Gününe Destek


OPET’in 2000 yılından bu yana sürdürdüğü ve Türkiye’de yapılan en uzun soluklu toplumsal projelerden biri olan Temiz Tuvalet Kampanyası, Türkiye’nin önemli bir sorununu hedef almaktadır. Temiz Tuvalet Kampanyası ” Türkiye’nin gündemine “tuvalet temizliği ve hijyen” konularını getirerek, ülkede bu konuda bir bilinç oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Önce kendi istasyonlarından işe başlayan OPET, zamanla projeyi, tüm yurda yaymış ve Opet istasyonlarında, sadece standart kurumsal görüntü ve hizmet kalitesi ile değil, temizlik ve hijyene verdiği önemle de farklılığını vurgulayarak, bunu kalıcı hale getirmeyi başarmıştır.

 

Temiz Tuvalet Kampanyası ile Türkiye’de 7 milyonu aşkın kişiye ulaşan ve kampanyanın başarısını yurt dışına da taşıyan OPET, 19 Kasım Dünya Tuvalet Günü’nde konunun önemini, hazırlanan reklam filmi ile yineliyor.

 

OPET Yönetim Kurulu Üyesi  Nurten Öztürk Kampanya ile ilgili şunları söyledi

13 yıldır aralıksız devam eden “OPET Temiz Tuvalet Kampanyası” ile gerek Türkiye’de gerekse uluslararası alanda tuvalet hijyeni konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeyi görev edinerek, bu konuda Türkiye’de köklü bir değişim yarattık. OPET markasının fark ve tercih edilmesi için önemli bir farkındalık yaratan projemiz sizlerin desteği ile bugün tüm Türkiye’nin benimsediği ve takdir ettiği bir projeye dönüştü.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, geçtiğimiz yıl dünya genelinde 1,1 milyar kişinin tuvalet ihtiyacını açık alanda giderdiğinden yola çıkarak, 19 Kasım’ı resmen “Dünya Tuvalet Günü” ilan etti. Biz de  Dünya Tuvalet Günü’ne özel hazırladığımız bir TV reklamı ile konuyu tekrar gündeme taşıyoruz. Tüm televizyonlarda bugüne özel olarak yayınlanacak olan Temiz Tuvalet Kampanyası ile ilgili filmimiz, çarpıcı bir soru ile başlıyor.  Filmde izleyiciye “Bugün Dünya Tuvalet Günü. Komik mi buldunuz? Peki size çarpıcı veriler söylersek hala komik bulacak mısınız?” diye soruluyor ve ardından dünyada günde yaklaşık 2 bin çocuğun temiz tuvalet olmadığı için hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Bu nedenle daha sağlıklı bir Türkiye için, ‘Temiz Tuvalet Kampanyası 13’üncü yılında yola devam ediyor’ mesajı veriliyor.

Ülkemizin temel sorunlarını çözümlemeye yönelik projelerimiz (Temiz Tuvalet Kampanyası, Yeşil Yol,Örnek Köy ve Tarihe Saygı Projeleri) ile insanımızın gönlünde taht kurduk. Her biri sürdürülebilir, sonuç odaklı, toplumu bilinçlendirmeyi ve ekonomik kalkınmayı destekleyici olan projelerimiz için sizlerle birlikte yıllardır canla-başla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Halkımız 2000 yılından bu yana adeta temizlik, hijyen savaşçısı olduğumuzu ve hem istasyonlarımızda, hem de yaşamın her alanında bu uğurda verdigimiz mücadeleyi takdir ve takip ediyor.

Bugüne kadar bu konuda verdiğiniz destek projemizin başarısında büyük rol oynadı. Bugünden sonra ise artık tüm dünyanın fark ettiği bir sorunun çözümü için çaba gösteren bir marka olarak çok daha dikkatli ve özenli olmamız gereken bir döneme giriyoruz. “Temiz Tuvalet Kampanyası” için her zamanki desteğinizi bekliyor, birlikte daha güçlü olacağımızı ve sorunların üstesinden geleceğimize olan inancımızı yineliyoruz.

 

Etiketler: , , , ,
📆 21 Kasım 2013 Perşembe 11:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR