MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Politika, Toplum » Kadem Ekşi ”Maltepe’yi İstanbul’un parlayan, umut veren ilçesi yapacağız”
Kadem Ekşi ”Maltepe’yi İstanbul’un parlayan, umut veren ilçesi yapacağız”


 

AK Parti Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Kadem Ekşi Maltepe ile ilgili hedeflerini açıkladı…

 

İnsanımız daha sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir Maltepe’de yaşamak istiyor. Maltepe denize kıyısı olan İstanbul’un en güzel ilçelerinden birisidir. Maltepe’de insanımıza adil ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet etmek gayemizdir. İstanbul büyüyor ve bir dünya şehri oluyorken; İstanbul’la birlikte Maltepe’de büyümeli ve hak ettiği payı fazlasıyla almalıdır.

Maltepe’de proje ve hizmet anlayışla, müzakere ve uzlaşma kültürü ile insanımızın var olan birikimini ve istemlerini yönetim süreçlerine katarak, güzel ve büyük projeleri birlikte gerçekleştireceğiz. Kavgayı ve çatışmayı değil barışı ve uzlaşmayı esas alan bir anlayışı, insanı merkeze alan bir yönetimle birlikte gerçekleştireceğiz. Bu inanç ve azim, bilgi ve projeler bizlerde var.

Şehir ve İnsan

Şehirler insanları ile vardır. İnsanımıza aş, iş ve konut üreterek yuvalarımızı huzurlu mekânlara çevireceğiz. Maltepe’mizde yaşayan çocuklar, yaşlılar ve engelliler için şehrin her yanını erişebilir kılacağız. Dünü, bugünü ve geleceği harmanlayarak hürmet, saygı ve sevgi içerisinde, birbirimizi önemseyen ve değer veren şehircilik anlayışını şehrimizde yaşatacağız.

 

Kentsel Dönüşüm ve Yenileme

Kentsel dönüşüm ve yenilemeyi, daha sağlıklı ve güvenli mekânların inşası için Maltepe’de bir imkâna dönüştüreceğiz.  İnsanımızın sıcak yuva ve daha iyi bir gelecek kurma hayallerini hırs içerisindeki simsarlara bırakmayacağız. Herkes için şehir anlayışını, herkesin kazandığı bir kentsel dönüşüm uygulamasını şehrimizde gerçekleştireceğiz. Yerinde dönüşüm anlayışı ile kent hafızasına ve komşuluk ilişkilerine değer veren bir dönüşümü, mahallelerimizde adil ve sürdürülebilir bir şekilde birlikte gerçekleştireceğiz.

 

Yaşanabilir Bir Çevre

Yaşanabilir bir çevreyi ve geleceği birlikte inşa edeceğiz. En büyük güvencemiz çevre duyarlılığının yeni kuşaklarda oluşmasıdır. Maltepe’de daha iyi bir çevreyi, denizi, parkları ve tematik mekânlarımızla birlikte kuracağız. Şehri anlamlı ve yaşanabilir kılan ortak mekânlarımızı ve çevremizi koruyup geliştireceğiz.

 

Çocuklar Geleceğimiz

Çocuklarımızın sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim almaları için ilçemizdeki okul yönetimleri ile birlikte çalışacağız. Çocuklarımızın sağlıklı bir beden ve açık bir zihne sahip olması için gereken mekânları birlikte geliştireceğiz. Daha anlamlı ve sevinçli bir yaşama onları hazırlayacağız. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir geleceğin inşasını çocuklarımıza sağlayacağız.

 

Umudumuz Gençlerimiz

Geleceğimiz olan gençlerimizin, kendilerini ve çevrelerini fark ederek sorumlu, bilgili, vicdan sahibi bireyler olarak bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif yeteneklerini keşfederek mutlu ve anlamlı bir yaşam sürebilmesi için gerekli mekânları oluşturacağız. İlçemizde olan Üniversiteler, İşyerleri ve STK’larla iş birliği yaparak, yaşam boyu eğitim merkezleri oluşturacağız. İşlerinde daha iyi olması için gerekli imkânları oluşturmaya çalışacağız.

Maltepe’yi İstanbul’un parlayan, umut veren ve takip edilen ilklerin ilçesi yapacağız. Birlikte yönetip, birlikte yaşayıp, birlikte kazanıp, birlikte yeni bir geleceği inşa etmek için destek ve katkılarınızı bekliyorum.

📆 15 Kasım 2013 Cuma 17:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR