MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Kozyatağı, Manşet, Toplum » Ergenlik çağındaki engelli çocuklarımız…
Ergenlik çağındaki engelli çocuklarımız…


Kadıköy Ak Parti ilçe teşkilatı sosyal etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor.Kadıköy Ak Parti Kozyatağı Mahalle Başkanı Emine Gündüz’ün katkıları ile hazırlanan “Ergenlik Çağındaki Çocuklarımız ve Aile İlişkileri” programı ilçe merkezimizde yapıldı.

Kadın kollarımızın sağlık programları çerçevesinde Uzman Psikolog Farika Teymur Artır engelli çocuklarımızın ergenlik çağında aile içi ilişkileri hakkında bir sunum yaptı.

Uzman Psikolog Farika Teymur Artır “ Engelli çocuklar ergenlik çağında kendilerini ifade etmekte güçlük çekiyorlar. Bir ailede iki çocuktan biri engelli ise ergenlik çağında diğerine göre kendini ifade etmekte zorlanıyor. Bizler aile olarak onları iyi dinlemeliyiz. Bir yönü engelli olan çocuğun çok kuvvetli bir diğer yönü vardır. Engelli çocuğun kuvvetli yönü sanat olabilir. Müzik olabilir. İşte burada görev Ailelere düşüyor. Engelli çocuklarının bu yönlerini keşfetmeleri lazım ve o konuya yönlendirmeleri gerekir.”dedi.

 

Uzman Psikolog Farika Teymur Artır Aile ilişkileri hakkında” Ailenin özellikle çocukların yanında tartışmalardan uzak durması çok önemlidir. Çocuklara içten ve sevecen yaklaşın. Onlara daha çok zaman ayırın. Onların sorunlarını birlikte çözün” diyerek konuşmasını tamamladı.

Galeri
📆 22 Şubat 2010 Pazartesi 10:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR