MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Yaşamaz denilen üçüzler şimdi 4 buçuk yaşında
Yaşamaz denilen üçüzler şimdi 4 buçuk yaşında


 

Yüksel Demirkıl, tüp bebekle dünyaya gelen ve doktorların ‘Bu çocuklar yaşamaz’ dediği üçüz kızlarının 4 buçuk yaşına geldiğini ifade etti.

17 yıllık evlilik hayatında 13 yıl çocuğu olmadığını, eşi Kezban Demirkıl ile birlikte çok sayıda doktora gittiğini, daha sonra yakınlarının tavsiyesi üzerine İstanbul’daki Brüksel Tüp Bebek Merkezi’ne tek çocuk için müracaat ettiklerini ifade eden Yüksel Demirkıl, burada olumlu sonuç aldıklarını söyledi. Tüp Bebek Merkezi’nin belirlediği İzmir’deki bir hastanede eşinin kontrollerine devam ettiklerini belirten Demirkıl, hamilelik sürecinde yapılan kontroller kapsamında İzmir’deki doktorların üçüz çocuk olacağını söylemeleri üzerine şaşırdıklarını söyledi.
Daha sonra İstanbul’a giden Yüksel-Kezban Demirkıl, burada yapılan muayene sonucu tek yumurtada üçüz bebeklerinin olduğunu öğrendi. Yüksel Demirkıl, “İstanbul’daki doktorlar bu çocuklar doğarsa yaşamazlar dedi. Eşim ve ben bunu duyunca çok üzüldük ama inancımızı kaybetmedik. Yineİstanbul Brüksel Tüp Bebek Merkezi‘nin tavsiyesi üzerine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde hamilelik sürecini tamamladık. Bu süreçte ayrıca kuvöz sıkıntısı da çektik, ama tüm çabalara rağmen aynı hastanede üç kuvöz ayarladık. Üç kızımız da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. İki kızım 40 gün, biri de yaklaşık 60 gün kuvözde kaldı. Şu anda üçünün de sağlığı çok iyi. Bize bu mutluluğu yaşatan ve daima destek olan doktorlarımıza ve ailemize teşekkür ediyoruz” dedi.
Kızlarına Özlem, Sevgi ve Hasret ismini verdiklerini, şu anda 4,5 yaşında olduklarını söyleyen Yüksel-Kezban Demirkıl çifti, çocukların bakımı sırasında oldukça zorlandıklarını, bu konuda gerekli müracaatları yapmalarına karşın herhangi bir yardım alamadıklarını söyledi. Efes Sanayi Sitesi’nde mermer atölyesi işleten baba Demirkıl, prematüre doğan kızlarında tek sorunun çok çabuk hasta olduklarını, onların soğuk algınlığına yakalanmaması için elinden gelen tüm gayreti sarf ettiğini söyledi.

 

Etiketler:
📆 07 Kasım 2013 Perşembe 16:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR