MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Mahalleler, Politika, Toplum » Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ataşehir’de!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ataşehir’de!


TOKİ’ nin yaptığı köprülü kavşak ve bağlantı yollarının açılışını yapan Başbakan Erdoğan’a Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi. Miting gibi açılışta Erdoğan: “Kaos, gerilim, kargaşa değil hizmet ve eser üretiyoruz.”

Hafta sonu programını İstanbul’a ayıran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından yaptırılan Ataşehir ve Avrupa yakasının çeşitli ilçelerindeki köprülü kavşak ve bağlantı yolları toplu açılış törenine katıldı. Ataşehir’de partisinin yeni ilçe binasını da açan Başbakan Erdoğan, coşkuyla karşılandı. Ataşehir’de on binlere seslenen Erdoğan, “İstanbul’da bugüne kadar 85 bin 424 konutun üretimine başlayan TOKİ bunların 44 bin 459’unu sahiplerine teslim etti. Bu çalışmaların yatırım bedeli ise 7 milyar lira” dedi.

Ataşehir’de yapılan törende konuşan Başbakan Erdoğan, 8 köprülü kavşağın İstanbullulara hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, hemen her hafta sonu İstanbul’da açılışlar yapıldığını, bu kadim şehre yeni eserler kazandırıldığını anlattı. Erdoğan, İstanbul’u tarihiyle birlikte modern bir şehir olarak farklı bir çehreye kavuşturduklarını ifade etti.

İstanbul’un 2010 yılı için Avrupa Kültür Başkenti olarak taçlandırıldığını anımsatan Erdoğan, “Esasen İstanbul sadece bir yıllığına değil, kıymeti bilindiği sürece, dünya var oldukça kültürün başkenti olmaya devam edecektir. Konut sorununu çözüm adına trafik sorunu üretmek, modern şehirciliği bilen yöneticilerin yapacağı iş değil. Açılışı yapılan köprülü kavşaklar bu amaca hizmet etmek üzere planlanmış ve inşa edilmiştir. Bu kavşaklar sorunlara lokal değil, bütüncül çözüm üretme anlayışının tezahürüdür” dedi.

Ülkenin her yanının şantiyeye dönüştüğünü belirten Erdoğan, “Biz kaos değil, kargaşa değil, gerilim değil eser üretiyoruz. Biz zihnimizi ve gönlümüzü halkımıza yapacağımız hizmetlere odakladık. Herkes dalga geçerken, biz kalan 41 vilayete de üniversite yapmak suretiyle şu anda Türkiye’de üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. Artık her ilimizde üniversite var. Gençlerimizin okumak için göç etmek zorunda kalmasını istemiyorduk” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nimetullah Tapu başkanlığındaki Ak Parti Ataşehir ilçe binasını ziyaret etti. Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından açıklama yapmadan binadan ayrıldı. Bu sırada dışarıda toplanan vatandaşlar ve partililer, Erdoğan’a yoğun ilgi gösterdi.

Galeri
📆 22 Şubat 2010 Pazartesi 10:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR