MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » İFSAK’ta, Kasım ayında iki sergi birden…
İFSAK’ta, Kasım ayında iki sergi birden…


 İzzet Keribar Kasım’da İFSAK’ta

 

Türkiye’nin en köklü fotoğraf ve sinema derneği olan İFSAK, her ay düzenlediği fotoğraf yarışmasının yanı sıra Kasım ayında İFSAK NXCLUB Sergi Salonu’nda iki önemli sergiye ev sahipliği yapacak.

 

54 yıldır Türkiye’de fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesi, yaygınlaşması ve gelişmesini sağlamak için çalışan İFSAK – İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği, Kasım ayında İFSAK NXCLUB Sergi Salonu’nda iki önemli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak: WILO Fotoğraf Yarışması sergisi ve İzzet Keribar sergisi.

 

WILO ile Sudaki İzler

 

İFSAK’ın WILO Pompa Sistemleri A.Ş. ile ortaklaşa düzenlediği “Sudaki İzler” fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 2 Kasım 2013 Cumartesi gününden itibaren İFSAK NXCLUB Sergi Salonu’nda sergilenecek. Serginin resmi açılışı ve ödül töreni 16 Kasım Cumartesi günü saat 15:30’da gerçekleştirilecek. Sergi 28 Kasım’a kadar gezilebilecek.

 

KORE-SERGI-AFIS

İzzet Keribar’la Kore’ye zamanda yolculuk

 

Fotoğraf sanatının usta ismi İzzet Keribar’ın “Kore 1956-1957” sergisi, Samsung’un katkılarıyla 29 Kasım 2013 Cuma gününden itibaren İFSAK NXCLUB Sergi Salonu’nda ziyaretçilerle buluşacak.  Savaş sonrası Kore’sine fotoğraflar aracılığı ile  zamanda yolculuk yapmak isteyen fotoğraf severler sergiyi 3 Ocak 2014 tarihine kadar gezebilirler.

 

Ayın Fotoğrafı Yarışması

 

Bir gelenek haline gelen “Ayın Fotoğrafı Yarışması”, “Tatil” temasıyla 7 Kasım Perşembe günü, saat 19.30’da düzenlenecek. Yarışmanın seçicisi İbrahim Zaman olacak.

 

Gösteri ve sergiler İFSAK’ın İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 Beyoğlu/İstanbul adresinde izlenebilir/gezilebilir.

 

 

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)

Ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak; fotoğraf ve sinema alanında çalışanlar arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kişiliklerin ve becerilerin geliştirilebileceği kültür ve sanat ortamını hazırlamak; Türk kültür ve sanatını yurt dışında tanıtmaya çalışmak; diğer ülkelerdeki kültür ve sanat çalışmalarının yurt içinde tanınmasını, izlenmesini sağlamak; toplumsal konularda duyarlı davranarak fotoğraf ve sinema projeleri yapmak temel amaçlarını taşıyan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

 

İFSAK kurulduğu günden beri Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Fotoğraf ve sinema sanatına ilgi duyan, belirli bir temeli olmayan ya da bilgisini ilerletmek isteyenler için verdiği seminerler ve atölye çalışmaları en önemli eğitim amaçlı etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bu seminerlerde, konularında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından yılda yaklaşık 700 kişi ders almaktadır. İFSAK sergi salonu yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının sergilerine evsahipliği yapmakta, her ay düzenli olarak fotoğraf ve sinema amatörlerinin yanısıra, kültür – sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf yarışmaları düzenlemektedir.

Galeri
Etiketler: , ,
📆 05 Kasım 2013 Salı 11:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR