MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Avrupa’nın En Yetenekli Piyanistleri İstanbul’da Ödüllendirildi
Avrupa’nın En Yetenekli Piyanistleri İstanbul’da Ödüllendirildi


 

Klasik müzik alanındaki üstün yetenekli gençleri keşfetmeyi amaçlayan ve 22 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Lions Avrupa Müzik Yarışması’nda dereceye giren müzisyenler, 2 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da ödüllendirildi. 19 Avrupa ülkesinden en yetenekli genç piyanistlerin katıldığı söz konusu yarışmada Avusturya’dan Andrei Gologan birincilik ödülüne layık görülürken, Fransa’dan Jonathan Fournel ikincilik, Romanya’dan Alexandru-Cadmiel Botac ise üçüncülük ödüllerinin sahibi oldu.

İstanbul, 04.10.2013; Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren Lions Kulüpleri, “Avrupa Forumu” kapsamında 1991 yılından bu yana düzenledikleri Lions Avrupa Müzik Yarışması ile klasik müziğin farklı dallarında dikkat çeken yetenekli gençleri teşvik etmeye devam ediyorlar. Bu yıl İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 31 Ekim – 2 Kasım 2013 tarihleri arasında 22.’si gerçekleşen söz konusu yarışmanın sonuçları açıklandı.

Cem Mansur başkanlığında Prof. Dr. Cana Gürmen, Prof. Dr. Judith Uluğ, Dr. Yeşim Gürer Oymak ve Avusturya’dan Prof. Dr. Hermann Keckeis’dan oluşan jüri tarafından 2 Kasım 2013 Cumartesi günü yapılan değerlendirme sonucunda finale kalan Avusturya, Estonya, Fransa, İngiltere, İsrail ve Romanya arasından Avusturya’yı temsilen Andrei Gologan birincilik ödülüne layık görüldü. İkincilik ödülüne Fransa’dan Jonathan Fournel hak kazanırken, Romanya’dan Alexandru-Cadmiel Botac ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsrail, İsvicre, İtalya, Kıbrıs, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Polonya, Romanya ve Türkiye’den toplam 19 genç piyanistin katıldığı yarışmanın Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ödül töreninde Lions Uluslararası Başkanı Berry Palmer, dereceye giren piyanistlere sırasıyla 3500 Euro, 2000 Euro ve 1000 Euro değerindeki para ödüllerini takdim etti.

Etiketler: , ,
📆 04 Kasım 2013 Pazartesi 14:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR