MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş, Politika, Suadiye, Toplum » “Tüm Türkiye Kadıköylüler gibi olsa AB kapılarında bekleyen değil, karar veren ülke olurduk.”
“Tüm Türkiye Kadıköylüler gibi olsa AB kapılarında bekleyen değil, karar veren ülke olurduk.”


Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk:

“Tüm Türkiye Kadıköylüler gibi olsa

AB kapılarında bekleyen değil, karar veren ülke olurduk.”

 

Hem kurumsal hem de bireysel eğitimlerin adresi DİEM Akademi, 3 Kasım Pazar günü saat 15.00’te başlayan törenle açıldı. Törene Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün yanı sıra ünlü tiyatro oyuncuları da katıldı.

 

“Hayata Yansıyan Gelişim” sloganıyla iletişim ve hitabet eğitimleri veren, Didem Alpaylı Erdoğan ve Mete Darcan tarafından kurulan DİEM Akademi, 3 Kasım Pazar günü Suadiye DİEM Akademi’de düzenlenen törenle açıldı. Törene Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün yanı sıra birçok tiyatro oyuncusu da katılım gösterdi.

 

DİEM Akademi Kurucuları Didem Alpaylı Erdoğan ve Mete Darcan’ın açılış konuşmalarıyla başlayan törende Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de konuşma yaptı. Selami Öztürk konuşmasında şu ifadelere değindi: “İnsanoğlu kendini devamlı geliştiren bir varlık. Ben ilkokula giderken elektrik yoktu. Karatahtamız ve sıramız da yoktu. Bugün ise cebimde bilgisayarım var ve tüm dünyayla iletişim halindeyim. Böylesi gelişmelerin ışığında insanoğlu da çeşitli eğitimlerle kendilerine farklılık katabilmeli. Kadıköy çok değerli bir yer ve Kadıköy’ümüze böylesi bir eğitim kurumu açtıkları için Sayın Didem Alpaylı Erdoğan’a ve Sayın Mete Darcan’a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum”.

 

Etkili konuşmanın önemine de değinen Selami Öztürk: “Eğitimler insanoğlunun kendilerini geliştirmesinde çok önemli bir faktör kuşkusuz. Bir siyasetçi olarak ben de etkili konuşma üzerine bir eğitim alacağım. Herkes gibi benim de eğitime ihtiyacım var. Bu bölge çok özel bir bölge. Keşke tüm Türkiye Kadıköy gibi olsa. O zaman AB kapılarında bekleyen değil, karar veren ülke olurduk. Bu nedenle bu bölgede yapılan entellektüel yatırımlara desteğimiz tam…” şeklinde konuştu.

 

Selami Öztürk’ün konuşmasının ardından kurdele kesiminin gerçekleştirildiği törende, ünlü tiyatro oyuncusu ve DİEM Akademi eğitmenlerinden Kayra Şenocak, konuklara 17 Kasım’da DİEM Akademide başlayacak Oyunculuk Eğitimi hakkında bilgi verdi. 

Etiketler: , , ,
📆 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR