MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Ataşehir, sanatın ve sanatçının yanında
Ataşehir, sanatın ve sanatçının yanında


 

Ataşehir Belediyesi, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin II. Uluslararası “Cumhuriyet ve Sanat” Sempozyumu kapsamında düzenlendiği “Cumhuriyet ve Sanat” konulu resim yarışmasına destek vererek, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin düzenlediği II. Uluslararası “Cumhuriyet ve Sanat” Sempozyumu, 30 Ekim Çarşamba günü Doğuş Üniversitesi Gözaçan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.  Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin konseri ile başlayan Sempozyum, birbirinden değerli konuşmacıların görüşlerini belirtmesi ile devam etti. Konuşmacılardan Prof. Dr. Yekta Güngör Özden’in onur konuğu olduğu Sempozyum’da ayrıca,  Cumhuriyet ve Sanat” konulu resim yarışmasında ödül kazananlar açıklandı.

 

Yarışma kapsamında birinciliği Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi’nden Enes Ali Sadıç, ikinciliği Aydın Yüksel Yalova Lisesi’nden Murtaza Yaman, üçüncülüğü ise Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nden Betül Küçükaslan kazandı. Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen, yarışmaya verdiği destekten dolayı Ataşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu. Sempozyuma katılan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan da  Sempozyum’da yaptığı konuşmada, belediye olarak sanata ve sanatçıya her zaman  destek vereceklerinin altını çizdi.

📆 30 Ekim 2013 Çarşamba 16:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR