MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Toplum » 90 Klasik 90.Yılda Marşa Bastı…
90 Klasik 90.Yılda Marşa Bastı…


90 Klasik 90.Yılda Marşa Bastı…

 

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 90.yılında İstanbul’un her iki yakasında,90 klasik araçla kutlamalara katılan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Üyeleri, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 

İstanbul Avrupa Yakası’nda Vatan Caddesi’nde ve Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi’nde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet resmi geçit törenlerine 45’şer klasik araçla katılan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD); toplamda 90 klasikle Cumhuriyet’in 90.yılına “Her yerde Cumhuriyet” temasıyla vurgu yaptı. Ulusal bayramlarda İKOD tarafından gelenekselleştirilen klasik otomobil kortejleri, Cumhuriyetin geçmişten geleceğe taşınması gerekliliğine de bir gönderme niteliğinde. En yaşlıları Cumhuriyetin ilk yıllarında üretilmiş 1930 model Chrysler ve 1932 model Chevrolet marka araçlardan oluşan bayraklarla süslenmiş kortejler; izleyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Kurulduğundan bu yana ulusal bayramların hiçbir şekilde kısıtlanmadan coşkuyla kutlanmasına katkı sunma misyonuyla hareket eden İKOD, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları haricinde,19 Mayıs’ları da,30 Ağustos’ları da aynı coşkuda kutluyor. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD) en son 30 Ağustos’ta 150 civarında klasik araçla İstanbul Park Formula 1 pistinde zafer turu atmıştı.

 

 

 

Etiketler:
📆 29 Ekim 2013 Salı 16:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR