MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Türkiye’nin İlk Çocuk Kültür Merkezi Ataşehir’de…
Türkiye’nin İlk Çocuk Kültür Merkezi Ataşehir’de…


 

Dreampark Çocuk Kültür Merkezi, Prof. Dr. Üstün DÖKMEN’in danışmanlığında Ataşehir Brandium AVM’de açılıyor.

 

“Çocuk ve Sanat” temelli bir kültür merkezinin hedeflendiği, Dreampark Çocuk Kültür Merkezinde, Prof.Dr. Üstün Dökmen’in   katılımı ile “Aile İçi İletişim” temalı interaktif gösterilerin bulunacağı belirtildi.

 

Çocuk Kültür Merkezinden yapılan açıklamaya göre; “Kültür Merkezinde; Çocuğun gelişiminde sanatın önemi,  , Çocuk Psikolojisi- Pedagojisi  konusunda panelle , söyleşiler, Çocuklarla Yaratıcı Drama Atölyeleri, başta  çocuklara yönelik sahne gösterileri olmak üzere, “Çocuk ve Sanat” dendiğinde akla gelebilecek her şeyin var olduğu bir kültür  merkezi  hedeflenmektedir” denildi.

 

Çocuk Tiyatrosunun En İyi Örnekleri

 

Dreampark Çocuk Kültür Merkezi, bir yandan, çocuk tiyatrosunun en iyi örneklerini seyircisi ile buluşturmaya hazırlanırken, diğer yandan da bünyesinde; resim, heykel, seramik atölyeleri oluşturacak. Kültür merkezinden, öğrenciler, tiyatro-müzik çalışmaları ve yılsonu gösterileri için yararlanacak, çocuk sanatçıların sergileri ile yılda 500 bin sanatseveri ağırlayacak.

Çocukların resim, heykel ve seramik atölyelerinde yaptıkları ürün lerin sergileneceği Dreampark Çocuk Kültür Merkezi  “nde; ayrıca; Çocuk Koroları, Müzik Dinletileri,  Çocuk Şovları, Gölge  ve Kukla Gösterileri de yer alacak.

 

Dreampark Çocuk Kültür Merkezi kapılarını ilk olarak bir dünya klasiği olan “ALAADDİN’İN SİHİRLİ LAMBASI ” oyunuyla 2 Kasım Cumartesi günü açıyor.

 

📆 29 Ekim 2013 Salı 16:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR