MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Caddebostan, Etkinlikler, Feneryolu, Flaş, Suadiye, Toplum » Kadıköy’de Cumhuriyet Kutlamaları
Kadıköy’de Cumhuriyet Kutlamaları


                       

Cumhuriyet Bayramı’nı her yıl renkli etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyetimizin 90. yaş günü için de renkli ve farklı kutlama etkinlikleri hazırladı. İskele  Meydanı’nda 21 Ekim günü geleneksel Meşale Yakma Töreni ile başlayan kutlamalar, Bağdat Caddesi’nde , Bayrak Dağıtım etkinlikleri, Cumhuriyet Ağacı açılışı, Araç Konvoyu ve Kadıköy Belediye Gönüllüleri ile Renkli Resmi Geçit töreni, Bağdat Caddesi Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü ve Volkan Konak Konseri ile devam edecek.

 

RESMİ GEÇİT TÖRENİNDE  BİR İLK;BAYRAK KIYAFETLİ 2 BİN KİŞİ VE KLASİK OTOLAR

 

Kadıköy’deki kutlamaların en renkli görüntüleri ise Bağdat Caddesi’ndeki kutlamalarda yaşanacak. Bağdat Caddesi kutlamalarının ilk bölümü olan Resmi Geçit Töreni’nde Kadıköy Belediyesi’nin oluşturduğu araç konvoyu ile Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinden, iki bin kişinin  ay-yıldızlı kıyafetlerle geçişi damgasını vuracak.

29 Ekim Salı günü Sabah saat 10.30 da Bağdat Caddesi Feneryolu ışıklarda yapılacak Resmi Geçit Töreninde, 150 bisikletçi bisikletleri ile İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği  üyesi 45 kişi de klasik otomobilleriyle resmi geçit törenine renk katacaklar.

 

BAĞDAT CADDESİ’NDE CUMHURİYET’E BAĞLILIK YÜRÜYÜŞÜ

 

Kadıköylülerin her yıl büyük bir coşkuyla katıldığı, Geleneksel Cumhuriyet’e Bağlılık Yürüyüşü yine  on binleri Bağdat Caddesi’nde buluşturacak. Kadıköy Belediyesi’nin  5 bin Türk Bayrağı, meşale ve Atatürk posteri ve renkli ışıklı çubuk dağıtacağı yürüyüş Bağdat Caddesi Suadiye ışıklardan başlayacak.  Yürüyüş Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün okutacağı Cumhuriyet’e bağlılık andının tekrarlanmasından sonra Caddebostan’da son bulacak. Yürüyüş sırasında çeşitli ışık, ses gösterileri ve sahne şovları da sahnelenecek.

 

 

VOLKAN KONAK KONSERİ

 

Kutlamaların son etkinliği ise Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Volkan Konak Konseri.  Cumhuriyet’e bağlılık yürüyüşü sonrasında 29 Ekim Salı günü  saat 21.30’da Caddebostan sahilde yapılacak konser de Volkan Konak, katılımcılara Cumhuriyet Coşkusunu yaşatacak.

 

CUMHURİYET  MESAJLARI AĞACI

 

Bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılı anısına 90 aydın, sanatçı, gazeteci ve yazardan alınan Cumhuriyet mesajları da Bağdat Caddesi’ndeki bir çınar ağacında sergilenecek. Yaşar Kemal’den Fazıl Say’a,

 

 

Yıldız Kenter’den Yılmaz Özdil’e, Melih Aşık’dan  İdil Biret’e kadar bir çok ünlü ve saygın ismin Cumhuriyet ile ilgili mesajlarının yer aldığı Bağdat Caddesi’ndeki (Kazım Kulan Çarşısı önü) Cumhuriyet Ağacının açılışı ise 27 Ekim Pazar günü saat 14.00 de yapılacak.

 

 

 

 

CUMHURİYET MESAJLARI AĞACI AÇILIŞ :27 Ekim Pazar saat 14.00 Bağdat Cad. Şaşkınbakkal

RESMİ GEÇİT TÖRENİ :Bağdat Cad. Feneryolu Işıklar 29 Ekim saat 10.30

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ :Bağdat Cad. Suadiye Işıklar 29 Ekim saat 19.00

VOLKAN KONAK KONSERİ :Caddebostan Sahil 29 Ekim Saat 21.30

 

            

 

 

 

📆 27 Ekim 2013 Pazar 15:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR