MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Bakanlık önünde eylem

Bakanlık önünde eylem 

“Boşanmış Babalar Platformu”, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Kendilerini ‘Boşanmış Babalar Platformu’ olarak adlandıran bir grup, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önünde toplanarak “Kadından sorumlu erkekten sorumsuz bakan istemiyoruz” ve “Doktor giren eve hastalık girmez, avukat giren eve huzur girmez, aile avukatı sistemine hayır” yazılı pankartlar taşıdı.

’’600 TL VERMEK ZORUNDAYIZ’’

Türkiye Parçalanmış Aileler ve Mağdur Çocuklar Platformu adına yapılan açıklamada, neler yaşadıklarını, nasıl mağdur edildiklerini anlatmak için toplandıkları belirtilerek, “Mahkeme kararıyla çocuklarımızı görmediğimizden dolayı çocuklarımızı eşya gibi haczetmek zorunda kalıyoruz. Çocuklarımızı göre bilmek için devlete 600 TL para vermek zorundayız. Paran yoksa çocuklarını göremezsin demektir. Bu da insan haklarına aykırıdır. İmralı’daki bölücü başı bile masrafları devlet tarafından karşılanırken bizler çocuklarımızı para ödeyerek görüyoruz” denildi.

’’ÇOCUKLARIMIZA BABALIK YAPMAK İSTİYORUZ’’

Eşlerinden ayrılmış olsalar da çocuklarından ayrılmalarının mümkün olmadıkları vurgulanan açıklamada, “Bizler çocuklarımıza babalık yapmak istiyoruz, çocuklarımızın hastalığı hakkında bilgi almak istiyoruz, okuluna gitmek istiyoruz, durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyoruz. Bu duruma bir son vermek için boşanmış babalar ve mağduriyet yaşayan tüm ebeveynlerin sorunlarının giderilerek adaletli ve eşitlik ilkesi çerçevesi içerisinde yeni düzenlemelerin yapılabilmesi için yasal çerçeveler içerisinde mücadelemize devam edeceğiz” ifadeleri kullandı.

 

📆 26 Ekim 2013 Cumartesi 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR