MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Toplum » 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. Yılında Kadıköy’e “Cumhuriyet Ağacı” kuruluyor
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. Yılında Kadıköy’e “Cumhuriyet Ağacı” kuruluyor


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. Yılında Kadıköy’e “Cumhuriyet Ağacı” kuruluyor

Kadıköy Belediyesi,Cumhuriyet’le Özdeşleşen 90 İsmin 90. Yıl Mesajlarını”Cumhuriyet Ağacı”nda topladı

Türkiye’de ilk kez Suna Kan’dan İdil Biret’e, Yaşar Kemal’den Yılmaz Özdil’e, Fazıl Say’dan Yıldız Kenter’e kadar 90 isim “Cumhuriyet için” aynı projede buluştular.

 “Cumhuriyet Ağacı” 27 Ekim Pazar günü saat 14.00’de Bağdat Caddesi’nde,                         Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk ve projeye mesajlarıyla katkı veren isimlerin katılımıyla açılacak.

 

Türkiye, Cumhuriyet’in 90. yılını kutluyor. Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yüz binlerle kucaklaşan Kadıköy Belediyesi Türkiye’de ilk kez adı Cumhuriyet’le özdeşleşen 90 ismi “Cumhuriyet Ağacı”nda bir araya getirdi.

Kadıköy Bağdat Caddesi’nde kurulan temsili Cumhuriyet Ağacı’nda aydın, sanatçı, yazar, gazetecilerden oluşan 90 ismin Cumhuriyet mesajları yer aldı.

Türkiye’nin çağdaş ve aydınlık geleceğine, fikirleri, yazıları, besteleri, oyunları ve üstün başarılarıyla damgasını vuran 90 isim, Cumhuriyet mesajlarıyla aynı ağacın dallarında buluştu.

Mehmet Güleryüz’den Kerem Görsev’e, Yaşar Kemal’den Hasan Pulur’a, Suna Kan’dan İdil Biret’e, Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e, Genco Erkal’dan Müjdat Gezen’e, Gürer Aykal’dan Haldun Dormen’e, Fazıl Say’dan Kenan Doğulu’ya kadar birbirinden değerli 90 isim, Cumhuriyet’in 90. yılına mesajlarıyla katkıda bulundular.

27 Ekim günü Kadıköy Bağdat Caddesi’nde ışıklandırılacak “Cumhuriyet Ağacı”nda kısa süre önce yitirdiğimiz değerli yazar Turgut Özakman’ın Cumhuriyet’e ilişkin son mesajı da yer alıyor.

90. yılda “Cumhuriyet Ağacı” Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk ve projeye mesajlarıyla katkı veren birbirinden değerli isimlerin katılımıyla açılacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin şu mesajı veriyor:

Aydınlanma çağımızın öncüsü Atamızın sözleri Cumhuriyetimizin yol gösterici ışıklarından biridir ve bu ışığı söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizler, Türkiye’nin en büyük korosu ile İstiklal Marşımızı söylerken bunu bir kez daha içtenlikle haykıracağız

 

Açılış Bilgisi:

Tarih              : 27 Ekim 2013

Saat                : 14.00

Yer                 : Kadıköy Bağdat Caddesi, Şaşkınbakkal Kazım Kulan Çarşısı Önü

Etiketler: ,
📆 25 Ekim 2013 Cuma 17:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR