MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » İhlas Vakfı’na Somali’de üst düzey teşekkür

İhlas Vakfı’na Somali’de üst düzey teşekkürBu yıl Somali’ye yapmış olduğu yardımları daha da arttıran özellikle kurban kesimlerinde Somali’ye önemli miktarda aktarım yapan İhlas Vakfı’na Somali’den teşekkür geldi.
Somali’de bulunan İhlas Vakfı Somali Temsilcisi Hasan Gümüş ve beraberindekiler ile Somali İhlas Walfare Foundation temsilcileri, Somali Meclis Başkanı Muhammed Osman Cevari tarafından meclis binasında konuk edildi.
Gayet samimi bir ortamda yapılan görüşmede Meclis Başkanı Cevari Türkiye’nin Somali’nin yeniden imarı ve yapılanması için vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Cevari ayrıca başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Somali’ye yardımlarını eksik etmeyen İhlas Vakfı’na ve tüm Türk halkına teşekkürlerini Hasan Gümüş aracılığı ile iletti.
Somali ve Türkiye arasındaki tarihi bağa da değinen Cevari, bu bağın daha da güçlenerek devam edeceğini söyledi.
İhlas Vakfı’nı temsilen ülkede bulunan ve buradaki kurban organizasyonuna bizzat refakat eden Hasan Gümüş de Somali halkına yardım etmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. İhlas Vakfı aracılığıyla hayırseverlerin yardımlarını Somali’ye taşıdıklarını ifade eden Gümüş, önümüzdeki yıllarda bu yardımların artacağına inandığını belirtti. Vakıf olarak Türkiye Devleti ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayan Gümüş, imkânlar nispetinde Somali’ye her türlü desteğin verileceğinin altını çizdi.
Türkiye’den Somali’ye birçok kuruluşun yardımları devam ediyor. İhlas Vakfı’nın organizasyonları dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkent Mogadişu’nun alt yapı çalışmalarını üstlenirken birçok hayır kuruluşu da Somali halkının daha iyi bir yaşam temin edebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. İSTANBUL (İHA)

📆 23 Ekim 2013 Çarşamba 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR