MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » “Turnalar Yok Olmasın” !
“Turnalar Yok Olmasın” !


 

Sevdaları, sırları, umutları, türküleri kanadında taşıyan turna kuşları İstanbul’da can buluyor…

Prof. Lea Contestabile, Symbiosis Sağlık Ve Doğa Gönüllüleri  Derneği Başkanı Dr. Ayşen Erdil  Ve 45 Resim Sanatçısı   “Uluslar Arası Doğal Yaşamı Koruma Sempozyumu”Na Katılmak Üzere  23 Ekim 2013’te   Doğuş Üniversitesi’nde Buluşuyor

Ev Sahipliğini Doğuş Üniversitesi Sanat Ve Tasarım Fakültesi İle  Symbiosis-Sağlık Ve Doğa Gönüllüleri Derneğinin Yaptığı Uluslararası Sempozyum 23 Ekim 2013 Çarşamba Günü Saat 13.00’te  Doğuş Üniversitesi Gözaçan Kültür Ve Sanat Merkezinde Gerçekleştirilecek.

Sulak alanların kuruyor olması, sulak alanların işgali ve yapılandırılması, sazlıkların yakılması,  avcılık, susuzluk, katledilen doğa, soyları her geçen gün tükenmekte olan eşsiz güzellikteki turna kuşlarına yönelik en önemli tehditler arasında gelmektedir. Sempozyumda Symbiosis Sağlık ve Doğa Gönüllüleri Başkanı Dr. Ayşen Erdil, Doğa Derneği Genel Müdürü Engin Yılmaz, L’Aquilla Accademia belle di arti profesörü Lea Contestabile gibi önemli konuşmacılar yer almaktadır.  “Sanatta Turna Motifleri ve anlamları” üzerine bir multivizyon gösterisi Prof. Nazan Erkmen tarafından sunulacaktır. Anadolu halk ve dinsel resim sanatının önemli motiflerinden biri olan Turna  Kuşları bu kez sanatçı duyarlılığı ve bakışıyla aynı gün açılacak sergide  can bulacak. Uluslararası Sempozyum Türk ve Yabancı sanatçı akademisyenleri bir araya getirirken aynı zamanda  çocuk ve gençlerin dikkatini doğanın korunması ve Turna Kuşlarının varlığını tehdit eden koşullar hakkında farkındalık yaratmak amacıyla  Yazar Nazlı Eray’ın kaleme aldığı ve Nazan Erkmen tarafından resimlenen “Çığlık Atan Mumya”  Kitap  Resimleme Sergisi” ve   “Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi”  Resim sergisi ve Uluslararası sanatçıların da katıldığı “Turnalar Yok Olmasın” Resim Sergisi toplumun ilgisine sunulacaktır..

 

Kitap Resimleme Sergisi sırasında minik çevre dostları için  Yazar Nazlı ERAY  “Çığlık Atan Mumya” başlıklı kitabını  imzalayacak.

 

 

 

 

Etiketler: , ,
📆 21 Ekim 2013 Pazartesi 16:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR