MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Caddebostan, Feneryolu, Flaş, Suadiye, Toplum » Kadıköy’ de Cumhuriyet Kutlamaları Meşale Yakma Töreni İle Başlıyor…
Kadıköy’ de Cumhuriyet Kutlamaları Meşale Yakma Töreni İle Başlıyor…


 

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 90.Yılı Kutlamaları Kadıköy’de Meşale Yakma Töreni ile başlıyor. Cumhuriyet Bayramını her yıl renkli etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyetimizin 90.yaş günü için de renkli ve farklı kutlama etkinlikleri hazırladı. İskele  Meydanı’nda Meşale Yakma Töreni ile başlayacak kutlamalar, Bağdat Caddesi’nde geleneksel  Bayrak Dağıtım etkinlikleri, Cumhuriyet Ağacı açılışı, Araç Konvoyu ve Kadıköy Belediye Gönüllüleri ile Renkli Resmi Geçit töreni, Bağdat Caddesi Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü ve Volkan Konak Konseri ile devam edecek.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yılda bir hafta öncesinde Geleneksel Meşale Yakma Töreni ile başlayacak.   Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı ‘n da yapılacak törende Cumhuriyetin Aydınlık ışığını temsil eden meşaleyi Kadıköy Belediye Başkanı  Selami  Öztürk  ve öğrenciler  sembolik olarak yakacaklar.

Kadıköy’deki kutlamaların en renkli görüntüleri ise Bağdat Caddesi’ndeki kutlamalarda yaşanacak. Kadıköy Belediyesi’nin oluşturduğu araç konvoyu ile Kadıköy Belediyesi Gönüllüsü binlerce  kişinin ay-yıldızlı kıyafetlerle katılacağı Resmi Geçit Töreni 29 Ekim Salı günü Sabah saat 10.30 da  Feneryolu Işıklar da yapılacak.

 

KILIÇDAROĞLU’DA BAĞDAT CADDESİ’NDEKİ YÜRÜYÜŞE KATILACAK

 

Kadıköylülerin her yıl büyük bir coşkuyla düzenlediği binlerce kişinin katıldığı, Geleneksel Cumhuriyet’e Bağlılık Yürüyüşü ile on binleri Bağdat Caddesi’nde buluşturacak. Kadıköy Belediyesi’nin  5 bin Türk Bayrağı dağıtacağı yürüyüş Suadiye Işıklar da saat 19.00 da başlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nda katılacağı yürüyüş Caddebostan da son bulacak. Kutlamaların son etkinliği ise Kadıköy Belediyesinin düzenlediği Volkan Konak Konseri.

 

 

Meşale Yakma Töreni: 21 Ekim Pazartesi Saat: 10.00 Yer: Kadıköy İskele Meydanı

Bayrak Dağıtımları: 26 Ekim Cumartesi Saat:15.00 27 Ekim Pazar Saat: 15.00 Yer: Bağdat Caddesi

Çelenk Koyma Töreni: 28 Ekim Pazartesi Saat: 13.00 Yer: Kadıköy İskele Meydanı

Resmi Geçit Töreni: 29 Ekim Salı Saat:10.30 Yer: Feneryolu Işıklar

Cuhuriyet Yürüyüşü: 29 Ekim Salı Saat: 19.00 Yer: Bağdar Caddesi Suadiye Işıklar

Volkan Konak Konseri: 29 Ekim Salı Saat: 21.30 Yer: Caddebostan Sahili

 

 

📆 18 Ekim 2013 Cuma 16:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR