MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Ünlü isimler harfte portrelendi
Ünlü isimler harfte portrelendi


 

İstanbul Aydın Üniversitesi,Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu öğrencileri ‘Grafik Tasarım’ sergisiyle en özel çalışmalarını, Küçükçekmece Belediyesi Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturdu.

 

Grafik Tasarımı Programı  Öğr. Gör. Meltem Yener Tanrıverdi’nin Tipografi ve Desen dersleri kapsamında hazırlanan çalışmalardan oluşan sergide, 28 genç tasarımcının bilim, sanat, siyaset ve popüler kültürden seçtikleri ünlü portrelerin özgün yorumlamaları ve desen çalışmaları yer alıyor.

 

‘ÇIĞIR AÇMIŞ KİŞİLERİ SEÇTİLER’

 

Tüm çalışmaları çok başarılı bulduğunu belirten Tanrıverdi, “Bu sergi ünlü isimlerin harfte can bulması adeta. Sergide; Steve Jobs, Mimar Sinan, Marilyn Monroe gibi dünyada çığır açmış kişileri seçtiler özellikle. Harfle ünlü portreleri tekrar yorumladık.”dedi.

 

Genç tasarımcıların tipografi sanatı  ile  kolaj tekniğini  birleştirerek oluşturdukları eserler ile desen ve karakalem çalışmalarının bulunduğu sergi, 6 Kasım tarihine kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

 

Sergide eseri bulunan tasarımcılar ise şunlar: Pelin Akay, Duygu Dalkılıç, Gülşah Temel, Rukiye Alev, Eda Aydın, Canan Balka, Ezgi Sürün, Volkan Edil, Raqia Hassan Abulgani, Ezgi Güler, Anılhan Demokan Baltacı, Şeydanur Demirtaş, Merve Işık, Yonca Eliçabuk, Şeyma Acıyurt, Ezgi Sürün, Melek Durmuş, Tülay Aydın, Hilal Sarıkaya, Özge Güler, Kübra Çakar, Yonca Civek, Mustafa Sercan Göksu, Merve Kılınç, Burak Kırpan, Aslı Koçarslan, Kübra Çapraz, Gamze Zileli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

📆 14 Ekim 2013 Pazartesi 14:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR