MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » “Kampüsteyim”
“Kampüsteyim”


Liseli öğrenciler üniversitelilerle aynı derslere girebiliyor

Sabancı Üniversitesi “Kampüsteyim” ile liselilere bir günlük üniversite deneyimi sunuyor

Sabancı Üniversitesi’nin “Kampüsteyim” projesi ikinci yılında da lise öğrencilerine kapılarını açıyor. Üniversite adaylarına, üniversiteliler ile birlikte 1. sınıf derslerine girebilme fırsatı sunan “Kampüsteyim” projesine lise öğretmenleri de katılabiliyor. Katılımcılar, 7 Ekim 2013 – 11 Haziran 2014 tarihleri arasında, “Doğa Bilimleri”, “İnsan ve Toplum” ile “Doğa ve Bilim Seminerleri” ders gruplarının yer aldığı program içinden kendi seçtikleri tarihlerde, derslere katılabilecekler.

Türkiye’nin en yenilikçi ve girişimci vakıf üniversitesi Sabancı Üniversitesi’nin geçen yıl büyük ilgi gören projesi “Kampüsteyim” ikinci yılında da lise öğrenci ve öğretmenlerini bekliyor. Lise öğrencilerinin, üniversite öğrencileri ile beraber, üniversite derslerine girmelerini sağlayan proje ayrıca, Sabancı Üniversitesi kampüsünde bir gün geçirerek üniversite hayatını deneme fırsatı sağlıyor.

Üniversite adayları ve lise öğretmenleri, Sabancı Üniversitesi’nin “Doğa ve Bilim”, “İnsan ve Toplum” ders grupları ile “Doğa ve Bilim Seminerleri” altında işlenecek 34 dersin yanı sıra, kampüsteki çeşitli etkinliklere de katılabilecekler. “Kampüsteyim” projesindeki derslere, belirtilen her bir tarih için kontenjan dahilinde katılabilecekler.  İngilizce olarak işlenecek derslere, bireysel başvuru yapılabileceği gibi lise öğretmenleri grup rezervasyonu yapabilecek.

Uluslararası ödüllü öğretim üyeleri tarafından verilen derslere girme fırsatı

Üniversite adaylarının üniversite öğrencileri ile birlikte gireceği dersler, Türkiye’de ve uluslararası platformda önemli başarılara imza atan Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek.

Derslere katılmak isteyen üniversite adayları ve lise öğretmenleri, https://map.sabanciuniv.edu/ adresinden, Kampüsteyim programında katılmak istedikleri ders ve tarih için kayıt yaptırabilecekler.

Etiketler: ,
📆 10 Ekim 2013 Perşembe 14:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR