MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Eğitim, Flaş, Toplum » Vali Hüseyin Avni Mutlu öğrencilik yıllarına döndü
Vali Hüseyin Avni Mutlu öğrencilik yıllarına döndü


 

Eğitime verdiği destekle, bu alanda adeta bir devrim gerçekleştiren Küçükçekmece Belediyesi, eğitim ordusunu büyütmeye devam ediyor.

 

Hayırsever İbrahim Özaydın tarafından arsası tahsis edilen, Küçükçekmece Belediyesi tarafından yaptırılan Gülten Özaydın Ticaret Meslek Lisesi ve Hizmet Kompleksi’nin açılışını İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptı. Kurdele kesiminin ardından sınıfları gezen Vali Mutlu, çocukların arasına oturarak öğrencilik yıllarına geri döndü.Eğitime verdiği destekle, bu alanda adeta bir devrim gerçekleştiren Küçükçekmece Belediyesi, eğitim ordusunu büyütmeye devam ediyor. Yeni eğitim-öğretim yılında ‘Gülten Özaydın Ticaret Meslek Lisesi ve Hizmet Kompleksi’ ile bünyesinde barındırdığı İkitelli Bilgi Evi kapılarını öğrencilere açtı. Açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniayİstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile vatandaşlar katıldı.

VALİ MUTLU: “YIL SONUNDA TOPLAM 6 BİN 238 DERSLİK İLE BU YILI NOKTALAYACAĞIZ”

Açılış töreninde konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, hayırsever İbrahim Özaydın’a teşekkür etti. Eğitimle ilgili çok ciddi seferberlikler icra edildiğini belirten Vali Mutlu, “İstanbul’un tarihinde görülen, en üst seviyede derslik oluşturma noktasında büyük bir başarıya hep birlikte imza attık. Bu yıl, 3 bin 29 dersliğimizi hizmete açtık. Bu 125 okul karşılığıdır. 78 okulumuzu daha, Ekim ayı sonuna kadar, bayram seyran demeden çocuklarımızın eğitimen yetiştirmek için çabalıyoruz. Yıl sonunda toplam 6 bin 238 derslik ile bu yılı noktalayacağız. Toplam 238 okul ile İstanbul tarihinin rekoruna imza atıyoruz. İstanbul’un eğitim alt yapısı düne oranla çok iyi. Her yıl daha iyi imkanlar içinde bunları geliştiriyoruz” dedi.Çocuklara seslenen Vali Mutlu, “Sizler geleceğimizi aydınlatan güneşsiniz. Bu güzel okulda inşallah geleceğin hayırlı insanları olarak, toplumumuza iyi bireyler olarak yetişecek, üniversite hayatınızda bu tablonuzu sürdereceksiniz” diye konuştu.

AZİZ YENİAY: “GENÇLERİMİZ ÇOK ÇİLE ÇEKTİ”

Törende konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Çok heyecanlıyız. İbrahim amca ile tanışmamız biraz eski. 9 yıl önce yollarımız kesişti. İbrahim amcının bu ilk yaptırdığı okul değil. Eğitim adına çok ciddi adımları var. O bir eğitim ve vatan sevdalısı. Atatürk ve Mehmet Akif Mahallesi’nin nüfüsu 115 binin üstünde. Maleseef bir lisesi yoktu. Buradaki gençlerimiz bir başka mahalleye gidiyorlardı. Gençlerimiz çok çile çekti. Beraberinde anneler babalar çekti. Bugün gerçekten Türkiye’de örnek gösterilen okullardan bir tanesi. Yarının kutup yıldızlarını burada parlatacak bir lise ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

VALİ MUTLU ÖĞRENCİLİK YILLARINA DÖNDÜ

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Avni Mutlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Törenin ardından Vali Hüseyin Avni Mutlu sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle konuştu. Öğrencilerin arasına girerek sıralara oturan Vali Mutlu, adeta öğrencilik yıllarına geri döndü. Zaman zaman öğretmenlerin anlattığı dersleri dinleyen Vali Mutlu, çocuklara soru sormayı ihmal etmedi. İstanbul Valisi, öğrencilere hedeflerini sorarak, çizecekleri yol hakkında bilgi verdi. Hüseyin Avni Mutlu, öğrencilere espri yapmayı ihmal etmedi.(İHA)

Etiketler: , , ,
📆 09 Ekim 2013 Çarşamba 18:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR