MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Piyano Başında Sohbet Ve Müzik
Piyano Başında Sohbet Ve Müzik


 

Dünyaca ünlü sanatçımız, piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu’dan yine farklı bir proje: “Tuluyhan Uğurlu ile Piyano Başı Sohbetleri”.  Projenin ilk konseri 17 Kasım Pazar günü saat 15.00’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde verilecek. Türkiye’de pek çok ilke imza atan Tuluyhan Uğurlu, bu yeni konser formu ile müzik dünyasında yine farklılık yaratıyor. “Sahne benim evim, seyirci konuklarım” diyen Uğurlu, konser boyunca dinleyicisini kendi dünyasına konuk ediyor.  Bazen bir büyük şairin dizelerini okuyor, yaşadığımız toprakların unuttuğumuz değerlerine değiniyor, bildiklerini, hissettiklerini sözleriyle ve müziğiyle dinleyicisiyle paylaşıyor. Konuklarını notalar ve sözcüklerden kurulan bir köprü ile zamansız ve mekânsız bir yolculuğa davet ediyor.

Tuluyhan Uğurlu konser boyunca aşkı, kâinatı, müziği, yaratıcılığı sorguluyor; anılarını, dünya görüşünü seyircisiyle paylaşıyor. Doğaçlamalarla yürüyen konser boyunca müzik o günün atmosferi içinde şekilleniyor.

“Sahne insanın yaşadığı gerçek dünyadan üç basamak yukarısıdır. Konser mekânları benim evim gibidir. Seyircim ise konuklarım” diyor Tuluyhan Uğurlu…
Piyanosunu 2150 metrede Nemrut Dağı zirvesine çıkaran, “Gök kubbenin altındaki her yer benim için bir konser salonudur” diyerek yer altı mağaralarından Kapalıçarşı’ya, Haydarpaşa Garı’na, tarihi kentlerden, İstanbul’un saraylarına kadar her yerde konser verebilen, standartların ötesinde bir sanatçı Tuluyhan Uğurlu. Yorulmadan Anadolu’yu geziyor, müziğini Türkiye ile paylaşıyor. Şimdi de mega kent İstanbul’da bölgesel konserlere başlıyor:  “Seyircimi yormadan ben onların yakınlarına gidiyorum. Hedefim İstanbul’un her ilçesinde dinleyicimle buluşmak” diyor. İlk konser Kadıköy ve çevresinde oturan sanatsever için.

17 Kasım Pazar günü saat 15.00’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne konuk olup, Tuluyhan Uğurlu’nun sözü ve müziğiyle düşsel bir yolculuğa çıkmak ister misiniz?
Tuluyhan Uğurlu ile Piyano Başı Sohbetleri
17 Kasım 2013 Pazar Saat: 15.00
Biletler: Biletix ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Gişesi

 

Etiketler: , ,
📆 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR