MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Gezi-Alışveriş, Manşet, Moda-Güzellik, Toplum » Türkiye’de ilk kez online moda gecesi
Türkiye’de ilk kez online moda gecesi


 

Sosyal bir moda ve trend platformu olarak 2013 yılının başında reklamcı Can Demirer ve Burcu Bigikoçin tarafından kurulan bukombin.com, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hazırladığı kombinlerle gençler ve çalışan kesimin yakından takip ettiği bukombin, facebook’da milyonları bulan paylaşımları ile Facebook yönetiminin de dikkatini çekti. Bünyesinde yer alan markalar için her zaman ulaşılabilir bir vitrin niteliğini taşıyan bukombin.com, büyük bir alışveriş portalı hazırlıyor.
Hazırlanan portal kapsamında; 9 Ekim 2013 Çarşamba günü, Türkiye de ilk defa bukombin.com tarafından ‘online moda gecesi’ düzenlenecek. Online moda gecesi kapsamında, sadece bu geceye özel, markaların yeni sezon ürünleri yüzde 50 ve farklı oranlarda indirimlerle sunulacak. Türkiye’nin en geniş moda ve trend sitesi olan bucombin.com, 24 saat sürecek bu etkinlikte markaların toplamda 50o0 farklı ürünü yer alacak.
8 aylık bir sürede, sosyal medyada 2 milyon takipçiye ulaşan ve aylık 5 milyon site içi ziyaretçisi ile dikkatleri çeken bukombin.com’un kurucularından Burcu Bigikoçin bu ilgiyi; ‘Türkiye’de internet kullanıcılarına ilk kez moda ve trendler böyle güncel, pratik ve eğlenceli bir konseptle sunuldu. Ayrıca bu oluşum sayesinde moda severler kendi stil ve takipçilerini oluşturabiliyor, sosyal bir moda platformuna sahip olabiliyorlar’ diye açıklıyor.
Aralarında; OXXO, COLLEZIONE, FOREVER NEW, LİDYANA, DESA, AVVA, DEMSA, HARISSON JEANS başta olmak üzere bir çok markanın yer alacağı etkinlik, sadece 24 saat sürecek.
Moda ve trend odaklı nitelikli bir hedef kitleye sahip olmanın referans noktası olmak adına önemli bir adım olduğunu belirten Burcu Bigikoçin; kimi zaman bukombin.com’da markalara özel projeler gerçekleştiriyoruz. Bu projelerin kullanıcılarımız tarafından büyük ilgi görmesi ve sosyal medyaya taşınması Mango, Marks& Spencer, Turkcell, Nokia, Samsung, Oriflame gibi birçok dünya markasının bukombin.com’u bir reklam mecrası olarak tercih etmesine neden oluyor.
“GÜNÜMÜZDE İNTERNETTEN SATIN ALINAMAYACAK ÇOK AZ ŞEY VAR”
‘online moda gecesi’ bukombin.com için bir ilk olacak çünkü sitede herhangi bir satış işlemi gerçekleştirilmiyor. Burcu Bigikoçin; ‘bu oluşumda markaların e-ticaret sistemlerini güçlendirecek, tüketicilerin yeni koleksiyon ürünlere daha hızlı ulaşmasını sağlayacak bir konsept olarak hizmet veriyoruz. Bir alışveriş merkezinde vitrinleri incelemekle, bukombin.com’da vakit geçirmek arasında hiçbir fark yok. Oluşumun avantajı ise; evde yolda, otobüste, işte kısacası kullanıcıların internet kullanabildiği her yerde seçkin markaların en yeni ürünlerini bir arada görebilme imkanı sunması oluyor’.
Global olarak gözlemlendiğinde e-ticaret sektörünün iki haneli büyüme rakamlarına ulaştığının altını çizen Bigikoçin; ‘Türkiye’de de e-ticaret çok popüler ve günümüzde artık internetten satın almayacağınız çok az şey var. Kozmetikten elektroniğe, spor giyimden klasik giyime kadar bir alışveriş merkezinin içinde bulabileceğiniz her şeye internetten ulaşabiliyor olmak insanlar için büyük kolaylık’ dedi. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 08 Ekim 2013 Salı 14:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR