MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Manşet, Politika, Toplum » CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Beytullah Doğanay, çalışma ofisi’ni açtı
CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Beytullah Doğanay, çalışma ofisi’ni açtı


Örgütümüzle kucaklaşmaya, halkımızla

bütünleşmeye hazırız

Dostluğun İktidarını kurmaya talibiz

-düğünlerde halay, cenazede gözyaşı,

Cem Evinde semah, camide cemaat olacağız

Asla partimizden gitmedik, hainlik içinde olmadık

CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Beytullah Doğanay, Çalışma Ofisi’ni açtı. Küçükbakkalköy Kayışdağı Caddesi M.Cengizhan Sokak No 2/A Güney İş Merkezi’ndeki üç katlı ofisin açılışı Doğanay’ı destekleyen kalabalık bir grubun katılımıyla yapıldı.

 

CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Beytullah Doğanay, ülkenin çok zor ve meşakkatli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Kırmadan, dökmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, yok saymadan, bizleri ortaklaştıran değerlerimizden ödün vermeden bir sahiplenme duygusuyla örgütümüzle kucaklaşmaya, halkımızla bütünleşmeye hazırız” dedi.

Çalışma Ofisi’nin açılış kurdelesi Eski CHP İl Başkanı Ali Özcan tarafından kesildi. Ataşehir’de Belediye Başkan Aday Adayı olan Zafer Nuhoğlu da açılışa katılarak Beytullah Doğanay’a başarılar diledi.

Açılışta kalabalığa hitap eden Beytullah Doğanay,  partinin tarihine sahip çıkanların burada toplandığını belirterek, bunu bir Afrika atasözünü hatırlatarak anlattı. Doğanay şöyle konuştu:

Bir Afrika atasözü der ki, “Avcılar her zaman aslanları avlamakla övüneceklerdir. Ta ki aslanlar tarihine sahip çıkana kadar”. Burada tarihine sahip çıkan, misyonuna sahip çıkan binlerce insan görüyorum. Yolumuzun doğru, yükümüzün ağır, sorumluluğumuzun büyük olduğunu biliyorum. Nereye koştuğumuzu, neyi hedeflediğimizi biliyorum.

 

HAZIRIZ

Çok zor ve meşakkatli bir süreçten geçiyoruz. Kırmadan, dökmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, yok saymadan, bizleri ortaklaştıran değerlerimizden ödün vermeden bir sahiplenme duygusuyla örgütümüzle kucaklaşmaya, halkımızla bütünleşmeye hazırız. Gülüşümüzle, yürüyüşümüzle, dokunuşumuzla, duruşumuzla, sabrımızla,  özverimizle gönülleri fethetmeye hazırız.

Değerli dostlar, yoldaşlarım; bazen susmak gerekiyor, sabretmek gerekiyor. Susmak bir teslimiyet değildir, sabır bir teslimiyet değildir, duruşun azmin kararlığın ta kendisidir.

Kimsenin başarısını gölgelemeden, onu bir kazanım kabul ederek daha da iyisini yapacaklarımızı anlatıyoruz. Vizyonumuzu, misyonumuzu ortaya koyuyoruz. Bunun demokratik bir yarış olduğunu, demokrasiye inandığımızı belirtiyoruz. Bu bilinçle, bu anlayışla yarınlarda hangi adayımız adaylaşırsa adaylaşsın bütün içtenliğimizle samimiyetimizle hemen yanı başında durmaya hazırız. Bu partili olmanın gereğidir. Partimin terbiyesi, partimin ahlakı bunu gerektirir. Bu bizim demokrasiyi içselleştirdiğimizi, partimizin demokratik çizgisiyle örtüştüğümüzü gösterir. “Ben sosyal demokratım”, “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim” diyen her bireye yakışan budur. Biz ağabeylerimizden, büyüklerimizden böyle gördük. Olması gereken de bu.

 

DOSTLUĞUN İKTİDARINI KURMAYA TALİBİZ

Bugün ben olurum, yarın başka bir arkadaşım olur. Ona destek olmakta fayda var. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Biz sosyal demokratız. Biz demokratik sola inanmış insanlarız. Özgür irademizle, hür düşüncemizle tabiki tavrımızı koyacağız. Tabiki talebimizi gerçekleştireceğiz. Bu partili olmanın gereğidir. “Ben sosyal demokratım”, “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim” diyen her birey buna yakışır ve bunu da böyle kabul etmeli.

Tahakküme, baskıya sizler son vereceksiniz. Biz sevgiye, saygıya, paylaşmaya, dayanışmaya, dostluğa, örgütümüzle örtüşmeye, halkımızla bütünleşmeye talibiz. Dostluğun iktidarını kurmaya, yeni bir anlayışı geleceğe taşımaya talibiz. Ataşehir’i sosyal, siyasal kültürel anlamda model bir marka yapmaya talibiz.

 

CEM EVİNDE SEMAH, CAMİDE CEMAAT OLACAĞIZ

Düğünlerde halay olacağız, cenazede gözyaşı, cem evinde semah olacağız, camide cemaat olacağız. Ataşehirli olmanın ayrıcalığını, farklılığını yaratmak, toplumun tüm kesimleriyle ortak paydalarda buluşmak, bağdaşmak, kaynaşmak insanların yaşamına sızmak, kalıcı eserler bırakmak sosyal demokratların görevidir.  Bu anlayışla, hepinizi ekibim adına sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kim bize elini verirse, kim bize yüreğini ayırırsa, kim bize umudunu bağlamışsa asla onları mahcup etmeyeceğiz.

 

YILMADIK, SUSMADIK, DİRENDİK

Yıllardan beri bir savaşın, kavganın içinden geliyoruz. Yeri geldi pankart olduk, yeri geldi afiş olduk, yeri geldi yağmur olduk, yılmadık, susmadık, direndik. Asla partimizden gitmedik. Hainlik içinde olmadık. Olmazsa olmazımız Cumhuriyet Halk Partisi’ydi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerleriydi. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Yaşasın sosyal demokrasi. Yaşasın demokratik sosyalizm. İlelebet yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yolumuz açık, yolumuz aydınlık olsun. Allah yar yardımcımız olsun.

 

📆 07 Ekim 2013 Pazartesi 12:38   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Beytullah Doğanay, çalışma ofisi’ni açtı” için 2 cevap

  1. CANER dedi ki:

    HELAL OLSUN SANA BAŞKAN DURMA İLERLE ATAŞEHİR SENİNLE

  2. Alican kayhan dedi ki:

    Sayın, ATAŞEHİR.Belediye Başkan Aday Adayı. Beytullah DOĞANAY. bu özverili çalışmalarından dolayı, kendisin kutluyorum, ATAŞEHİR. ilçesinde konut işçi üyelerimiz ve çevremiz ile birlikte kendisi samimiyetinden ve doğal gerçekçi bir kişiliğe sahip olması, ve inanıyoruz ‘ki Belediye başkanlığı koltuğuna oturduğunda da bu tutumu devam edeceğine eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR