MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Mahalleler, Toplum » Topu, “Ataşehir’e bağlananlar bin pişman”
Topu, “Ataşehir’e bağlananlar bin pişman”


CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin dokuz aylık icraatını değerlendiren Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu, Üsküdar Ümraniye ve Ferhatpaşa’dan Ataşehir’e bağlananların bin pişman olduğunu, eskiden bağlı oldukları belediyelerin hizmetlerini aradıklarını ve yeniden eski ilçelerine bağlanmak istediklerini söyledi.

Dokuz aylık süreçte, Ataşehir adına hiç bir şey yapılmadığını ifade eden Topu “Belediye Başkanının bir ciddiyet ve çalışıma prensibi yok . Hayatı bir Belediye Başkanının olması gereken disiplininde ve tutarlılığında değil, ciddiyetten uzak”

Bazı konuları yargıya taşıyacağız

Bu süre içinde bir çok yanlışlar yapıldığını belirten Topu “Bir vatandaştan aylık 90 bin tl ye bina kiraladılar, bir şirket’ten hiç ihtiyaç olmadığı halde ikinci bir bina kiraladılar.

Ümraniye Belediyesi, hem nüfus olarak hem metre kare olarak Ataşehir’den daha büyük olmasına rağmen, Ümraniye Belediyesinin 9 trilyon’a topladığı çöpü, Ataşehir Belediyesi 14 trilyon bedelle toplatıyorlar. Panayır havasında bir festival yapıldı, kime ne ödendi bilinmiyor. Bu olaylar dahil, denetim komisyonunun da üzerinde çalıştığı bazı konularda yargıya başvuracağız”

Kendini herkesin üstünde görüyor

Topu “ Şu anda eleştirilerin odağında, yöneticilik anlayışından uzak, vatandaşla iletişimi kopuk, bir zafer kazanmışçasına, mağrur bir edayla ben yaparım, ben ederim havasında bir başkan var. Eleştiriye tahammülü olmayan başkan meclisteki yoğun tartışma sırasında “biz çalışmazsak başarısız olursak, beş yıl sonra siz kazanırsınız daha ne istiyorsunuz” diyor.

Başkanın bu pervasız, kendini her kesin üzerinde gören tavrının Ataşehirli’de farkında. Genel Başkanın veya vatandaşın tepkisine rağmen eşini çalıştırmaya devam ediyor. Ben yaptım oldu anlayışı içinde, kimseyi dikkate almayan bir tavrı var”

Esnafa zulüm uygulanıyor

Esnafın daha önce bağlı oldukları ilçelerden çalışma ruhsatları aldığını, bu ruhsatların cuzi bir fiyatla değiştirilmesi gerekirken, bu ruhsatları fahiş fiyatlarla değiştirildiğini ifade eden Topu “ Ruhsatların yenilenmesi doğaldır 50-60 lira alıp değiştirilebilecekken, sınıflandırılma yapılmış 700 bin lira 1.5 milyon, 3 milyon 4 milyona kadar para isteniyor. Esnafa zulüm uygulanıyor,esnaftan haraç almaya şekline dönüştürdüler.

Başkan ciddiyetten uzak

İnsanların Belediye Başkanıyla görüşemediğini ifade eden Topu “başkanı isterse onlarla görüşüyor. Bir halk günü yok, vatandaşın gidip sorunlarını anlatabildiği bir beyaz masa yok. Siz bir Ataşehirli olarak, bir cami dernek başkanı olarak, bir sakatlar federasyonu başkanı olarak Battal İlgezdi ile görüşemezsiniz, randevu alamazsınız. Çünkü Başkanın bir ciddiyet ve çalışıma prensibi yok . Hayatı bir Belediye Başkanının olması gereken disiplininde ve tutarlılığında değil. Ciddiyetten uzak” dedi.

📆 15 Şubat 2010 Pazartesi 13:52   ·   💬 4 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Topu, “Ataşehir’e bağlananlar bin pişman”” için 4 cevap

 1. zafo dedi ki:

  meydanı boş bulunca atıp tutmak kolay galiab ben ferhatpaşa da oturuyorum iyi ki kadıköy den ayrılıp ataşehir e bağlandık her hizmeti alıyoruz. ayrıca bir çok mahalleden örnekten m.kemal den arkadaşlarım var ve çok memnunlar bende memnunun başkandan

 2. sahralı dedi ki:

  ya hikaye anlatmayın senelerdir kadıköye bağlı kaldıkta noldu mahallenin minibüs caddesi köstebek yuvası gibiydi ataşehire bağlandıktan sonra yollar bişeye benzedi

 3. hasan dedi ki:

  Ben örnek mahallesi sakiniyim ve belediyenin çalışmalarından çok memnunum üsküdardan ayrıldıgımız için çok mutluyum… Battal başkanımıza çalışmalında başarılar diliyorum

 4. Sait dedi ki:

  Zafo adlı arkadaşım.
  bende 20 yıllık f.paşalıyım.
  ataşehir belediyesinin ferhatpşaya yaptığı bir hizmeti söylermisin lütfen.
  3-5 tane istemiyorum, sadece bir tane somut örnek ver lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR