MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Teknoloji, Toplum » Turkcell’de 10 gün boyunca 4G maratonu
Turkcell’de 10 gün boyunca 4G maratonu


Turkcell’de 10 gün boyunca 4G maratonu

Geleceğin hızı 4G, Turkcell ile deneyimlenecek

Turkcell, tüm teknoloji meraklılarına, 300 Mbps’e varan mobil internet hızını deneyimleme fırsatı sunuyor. Geleceğin mobil internet hızını bugünden test etmek isteyenler, 4-13 Ekim tarihleri arasında, LTE-Advanced teknolojisi ile donatılan Beyoğlu-İstiklâl Caddesi üzerindeki Turkcell Pera Flagship mağazasını ziyaret ederek 4G hızında film indirme ve internet üzerinden oyun oynama fırsatı bulabilirler.

 

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, geleceğin teknolojilerini müşterileri ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Temmuz ayında Türkiye’nin en hızlı mobil internet hız gösterimini gerçekleştiren Turkcell, bu kez dördüncü nesil mobil iletişim (4G) hizmetlerini müşterilerinin deneyimine açtı.

Turkcell müşterileri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) verdiği izin çerçevesinde 4-13 Ekim tarihleri arasında Turkcell’in Beyoğlu-İstiklâl Caddesi’nde bulunan Pera Flagship Mağazasında 4G’yi deneme fırsatı bulacak. 150 Mbps’e varan Long Term Evolution (LTE) ve 300 Mbps’e varan LTE-Advanced hızları,  Türkiye’de ilk kez son kullanıcının deneyimine açılacak.

Elönü: “Teknoloji elçisi olarak 4G’yi ilk kez deneyimletmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, 10 günlük 4G maratonunu şöyle değerlendirdi:

“4G teknolojisi artık çok yakınımızda. Turkcell olarak biz, Türkiye’nin teknoloji elçisi olmanın sorumluluğuyla bu alanda yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz test ile 4G alanında yeni bir dönemin kapılarını araladık. Laboratuvar ortamında 900Mbps’ye varan hızları görerek Türkiye’nin hız rekorunu kırdık. Şimdi de 4G’yi henüz ülkemize gelmeden müşterilerimizin deneyimine sunuyoruz 4G hızını merak eden herkesi İstiklal Caddesi’ndeki mağazamıza gelerek geleceğin teknolojisini şimdiden görmeye davet ediyoruz.”

4 Ekim’den itibaren 10 gün

Turkcell müşterileri, 4 Ekim’den itibaren 10 gün süreyle Turkcell Pera Flagship Mağazası’nda oyun oynama, film indirme, HD film keyfini 4G hızıyla deneyimleme fırsatı bulacaklar. Dileyenler, 4G teknolojisiyle ilgili olarak, özel eğitilmiş teknoloji uzmanları tarafından bilgilendirilecek. 4G hızlarını test etmek isteyenler için 4-5-6 Ekim tarihlerinde ise, Turkcell Pera Flagship Mağazası’nda düzenlenecek etkinlik çerçevesinde ödüllü bazı yarışmalar da düzenlenecek.

LTE Advanced nedir?

LTE Advanced,  aynı veya farklı frekans bantlarındaki taşıyıcıları birleştirerek çok yüksek hızlara çıkmamızı sağlayacak olan teknolojiye verilen isimdir. Örneğin, taşıyıcı birleştirme ile elde edilecek 100 MHz bandı kullanılarak  “indirme” yönünde 750Mbps-3Gbps aralığında teorik hızlara çıkılabilir.

LTE Advanced’in avantajları

.      Yüksek data hızları ile mobil sağlık, mobil eğitim gibi uygulamalarda daha hızlı veri paylaşımı

.      Düşük gecikme zamanı ile daha da keyifli oyun deneyimi

.      Video indirme ve izleme kalitesinde farklılaşma

.      Daha yüksek kapasite ile daha da kaliteli iletişim

Etiketler: , ,
📆 04 Ekim 2013 Cuma 13:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR