MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Ali Torlak, Ak Parti hükümeti iyi şeyler yapmıştır!
Ali Torlak, Ak Parti hükümeti iyi şeyler yapmıştır!


MHP İstanbul Milletvekili D. Ali Torlak, Maltepe’de Erzurumlular Vakfında katıldığı toplantıda yaptığı konuşma esnasında, Ak Parti hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu.

“Bizim söylediğimiz şey şu; bazen yanlış anlaşılıyoruz, belki çok heyecanlı söylüyoruz da belki ondan yanlış anlaşılıyoruz. Biz bu kardeşliğin bozulmaması noktasında mücadele ediyoruz. Söylemlerimiz sert olabilir ama sayın Başbakanın getirdiği noktayı değerlendirdiğimizde çok iyi şeyler yapmıştır. Bir MHP milletvekili olarak gönülden söylüyorum, bu hükümet iyi şeyler yapmıştır, insan hayatına yaşama destek veren iyi şeyler yapmıştır. Yapmıştır ki bu millet ona oy vermiştir. Ama yanlış yaptıklarını söylemek lazım, yanlışların en büyüğü de bugün teröre verdiği destek ve tavizdir. Bugün getirdiği noktadır. Eğer siz PKK ile bebek katilleri ile masaya oturuyorsanız, Öcalan’la masaya oturursanız sonuç budur. Önümüzdeki günler de daha kötülerini yaşayacağız üzülerek söylüyorum. Şu anda güneydoğuda büyük sıkıntılar yaşanıyor bunu, hepimiz biliyoruz.

Sayın başbakanın bir tek çaresi kaldı. Elini masaya vuracak diyecek ki ben millet olarak devlet olarak bunlara her türlü destek verdim, bu verdiğim destek yanlış anlaşıldı. Bunlar bizden toprak istiyorlar bunlar bizden bayrak istiyorlar ben bunları asla veremem deyip, milliyetçi muhafazakâr kesime tekrar bir yoklama yapacak ve bunda başarılı olacak, bizim inancımız bu.

PKK’ya karşı Ak Parti ile beraber mücadele ederiz!

Eğer bu olursa ve PKK’nın bugün de süreci bırakmış olmasından kaynaklı milletimizin üzerinde oynadığı oyunları değerlendirirsek, biz yarın başımıza bir iş gelirde PKK ile mücadele etmek söz konusu olursa, biz bu mücadeleye bir Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili olarak buradan söz veriyorum ki, Ak Parti ile birlikte bu mücadeleyi beraber vereceğiz, bundan kaçışımız yok bu ülke bizim. Ak Parti iyi yapmıştır kötü yapmıştır bunun hesabını o gün yapamayız.

Ülkücü camia bölücülerin hepsine yeter!

Bu gün belki yapabiliriz. Ama devlet millet söz konusu olunca önce ülkem diyen bir anlayışın temsilcileri olarak biz Ak Parti ile birlikte bunlarla mücadele edip Allah’ın izniyle bunların köklerini kazıyacak güçteyiz. Biz de yeteriz tek başımıza. Yani ülkücü camia bunların hepsine tek başına yeter. Ama biz iktidar değiliz iktidar olmadıktan sonra da bizi kimse dışarıda filan da beklemesin. Zaman insanlar diyorlar ki ‘’ağabey sizden çok şey bekliyoruz ‘’ Peki oyu kime verdiniz? Ak Parti’ye verdik, o zaman ondan isteyeceksiniz. Bu ülkeyi 11 yıldır yöneten Ak Parti ise, bazı şeylerin de hesabını ondan sormak lazım, ama Allah O günleri bizlere yaşatmasın değerli dostlar.

Bizler oyuna gelmeyeceğiz, sokağa çıkmayacağız!

Ben 80 öncesini bilen, yanında şehit vermiş bir arkadaşınızım. O günleri böyle basit gören bazı gençlerimiz var veya hadi sokağa çıkalım diyecek bilinçsizlikte olan birçok insanımız var, biz bu oyuna gelmeyeceğiz arkadaşlar eğer bu savaş çıkacaksa bu iş gelecekse başımıza biz buradan söylüyoruz ‘’bizim tarafımız belli, biz Türk Milletinin tarafındayız ‘’başımıza da ne gelecekse hep beraber amenna deriz” dedi.

Haber: Kenan Gülerci

📆 04 Ekim 2013 Cuma 10:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR