MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Minik Dostlara Modern Merkez
Minik Dostlara Modern Merkez


Gaziosmanpaşa Belediyesi, Mevlana Mahallesi’ndeki Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Geçici Bakımevi ve Serbest Dolaşım Alanı’nı çok yakında hizmete açmak için çalışmalarını hızlandırdı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Mevlana Mahallesi’nde yeni ve modern bir hayvan rehabilitasyon merkezini hizmete sokmaya hazırlanıyor. 12 dönüm arazi üzerine kurulacak olan ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Geçici Bakımevi ve Serbest Dolaşım Alanı’nda, engelli hayvanların rehabilite edilebileceği hayvan kliniği de yer alacak. Köpeklerin serbest dolaşabilmesi için 2 bin 200 metrekarelik bir alanın ayrıldığı merkezde, 50 adet kuş evi, hayvan dışkısı imha ünitesi, yasaklı hayvanların bulunacağı özel bölmeler, yeni doğum yapmış hayvanlar için 5 adet yavrulu anne bölümleri yer alıyor.
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, Doğadaki her canlının yaşam hakkı olduğuna dikkat çekerek, “Her geçen gün gelişen ilçemizde özellikle hayvan dostlarımıza yönelik bir merkez zorunlu bir ihtiyaç haline gelmişti. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Geçici Bakımevi ve Serbest Dolaşım Alanı, yakında hizmete açılacak. Her türlü modern donanımlara sahip olmasını planladığımız rehabilitasyon merkezimiz, hayvan sevgisini içinde barındıran ve onların yaşam hakkına saygı gösteren Gaziosmanpaşalıların yararlanabileceği özel bir yer olacak” dedi.
İdari bölümlerin ve hayvan kliniğinin de yer alacağı rehabilitasyon merkezinde, kedilere özel 400 metrekarelik bir bölüm de yer alıyor. Tedavi ve operasyon bölümlerinin yer aldığı “Kedi Evi”nde, kedi mutfağı, yoğun bakım ünitesi, özel bahçe ve operasyon odası bulunuyor.
Engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla gezebileceği şekilde özel olarak inşa edilen bu klinikte, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için seminer odası da bulunuyor. 5 ve 7 metre çapında iki şelalenin de yer alacağı rehabilitasyon merkezinde, hayvan mezarlığı, ilaçlama ve ambulans üniteleri bulunuyor.

ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ SEMİNERİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisini aşılama konulu seminerleri de başlatıyor. Veteriner Hekim Murat Tolga Tosunoğlu’nun vereceği seminerlerin ilkine, Karayolları Mahallesi’ndeki Avrupa Konutları TOKİ İlköğretim Okulu’ndaki öğrenciler ile hayvanseverler katılacak. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , , ,
📆 03 Ekim 2013 Perşembe 18:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR