MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Tema Eğitim Tırı İstanbul’da
Tema Eğitim Tırı İstanbul’da


Geleceğimiz Erimesin Kampanyası TEMA Mobil Eğitim Tırı, 8-12 Şubat 2010 tarihleri arasında Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda halkla buluştu. TEMA İstanbul 2. Bölge Temsilciliği koordinasyonunda TEMA Vakfı Proje eğitim Uzmanları ve Gönüllü Eğitmenleri tarafından küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında herkesin katılımına açık ücretsiz eğitimler veriliyor. Proje kapsamında 2009 yılında İstanbul, Ankara, adana ve Gaziantep’te düzenlenen eğitim faaliyetlerine 9.577 kişi katıldı.

TEMA Vakfı ve Deniz Temiz Derneği TURMEPA birlikte 2008 yılında küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı “Geleceğimiz Erimesin” Mobil Eğitim Kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında TEMA Eğitim Tırı “karada”, TURMEPA Eğitim Teknesi de “denizde” küresel ısınma ve iklim değişikliği başta olmak üzere doğal varlıkların korunmasına yönelik eğitimleri sürdürüyor. Proje kapsamında 2009 yılında İstanbul, Ankara, Adana ve Gaziantep’te düzenlenen eğitim faaliyetlerine 9.577 kişi katıldı.

TEMA Mobil Eğitim Tırı’nın Beşiktaş’ta halkla buluşması nedeniyle 10 Şubat 2010 tarihinde Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail ÜNAL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ersan ÖKSÜZ, TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin KARACA, TEMA Vakfı Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan DOĞAN, Eğitim Bölüm Başkanı Celal ERGÜN, Teşkilatlanma Bölüm Başkanı Temel URAZ, TEMA-K Üyeleri, TEMA Vakfı İstanbul 2. Bölge Temsilcisi Güner AÇIKSÖZ, Gönüllüler ve basın mensuplarının katılımıyla Beşiktaş Demokrasi Meydanında tören düzenlendi.

TEMA Mobil Eğitim Tırı’nda düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından TEMA Vakfı Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan DOĞAN, Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin KARACA ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail ÜNAL’ın açılış konuşmalarıyla devam etti. Enerji ihtiyacı güneş panelleri ve rüzgar türbini ile desteklenen TEMA Mobil Eğitim Tırı’nın tanıtımı TEMA Vakfı Eğitim Bölümü Proje Eğitim Uzmanı Gökmen ÇAKMAK tarafından yapıldı. Ardından Yavru TEMA ve Genç TEMA’lıların eğitimleri gerçekleştirildi. Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar hafta boyunca ana sınıfları dahil olmak üzere TEMA’nın mobil aracında çevre eğitimi alırken, doğayla ilgili belgeselleri de izlediler.

TEMA Eğitim Tırı’nda yaklaşık elli kişiye eğitim verilebiliyor. Üzerinde 12 güneş paneli bir adet de rüzgar Türbini bulunan tırda günde 6.2- 9.5 kilovat enerji üretilebiliyor. Elde edilen enerji bilgisayarın, müzik sisteminin, televizyonun, su semaverinin, 100 adet ampulün enerjisini karşılıyor. Araç ta üretilen yenilenebilir enerji doğayı koruma açısından bir örnek teşkil ediyor.  Bugüne kadar İstanbul, Ankara Gaziantep, Adana, Ceyhan’da hizmet veren eğitim tırı bir süre daha İstanbul’da kaldıktan sonra Mart ayında Samsun, Tokat, Nisan ayında Eskişehir; Kütahya İstanbul, Van’a gidecek. Mayıs ayında İstanbul’da olması beklenen tır, Haziran ayında Balıkesir ve İzmir’de bulunacak.

Galeri
📆 10 Şubat 2010 Çarşamba 16:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR