MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Politika, Toplum » TBMM’de Emniyet Kemeri Uyarısı
TBMM’de Emniyet Kemeri Uyarısı


TBMM’nin ev sahipliğinde Emniyet Genel Müdürlüğü görevlileri tarafından, emniyet kemeri kullanımına dikkat çekmek amacıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi Çankaya kapısında trafik uygulaması yapıldı.
TBMM personeli ile ziyaretçilerin araçlarını durduran ekipler, araçtakilerin emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol etti. Trafik uygulamasına, TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu da katıldı. TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu ile Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri Meclis’te görev yapan ve Ankara trafiğine çıkan personeli, emniyet kemeri takma konusunda uyardı. Neziroğlu, kamu aracı kullanan sürücülerin emniyet kemeri takma konusunda gösterecekleri hassasiyetin toplumun diğer kesimlerine de örnek olacağını söyledi. TBMM Çankaya kapısında düzenlenen etkinlikte TBMM logolu şapka takan Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri emniyet kemeri takan meclis personeline “emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar” yazılı çiçek verip emniyet kemeri taktıkları için teşekkür ettiler.
Emniyet kemeri takmayan personele ise emniyet kemeri takmanın önemine ilişkin uyarıcı bilgiler içeren sarı bir zarf verdiler. Çocukların sürücülere dağıttığı broşürlerde Türkiye’de her yıl 4 bin kişinin trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği, 250 bin kişinin ise yaralandığı belirtildi. Broşürde, trafik kazalarında her 4 kişiden üçünün araçtan fırlayarak hayatını kaybettiği, emniyet kemeri takmanın ölüm ve yaralanma riskini yüzde 50 azaltacağı vurgulandı.
TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, sözlerinde şunları kaydetti:
“TBMM olarak zaman zaman kamuoyunun dikkatini belirli konulara çekmek için sosyal projelere öncülük ediyoruz. Bugün yaptığımız uygulama emniyet kemeri takılmasına dikkat çekmek çünkü kazalarda emniyet kemeri takılmadığı için çok sayıda can kaybı olmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü ve ilkokul öğrencisi çocuklarımızla sabah meclise gelen personelimizden bugün emniyet kemeri takanlara çocuklarımız çiçek verip teşekkür ediyorlar. Kemer takmayanlara da bir sarı kart verip uyarıyorlar. Emniyet kemeri takmanın önemine ilişkin uyarıcı bilgiler içeren bir sarı zarf veriyorlar. Ümit ediyorum bu uygulamamız toplumda karşılık bulur ve emniyet kemeri takma oranı daha da artar. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da yapılan çalışmalarda ve ölçümlerde, özellikle kamu araçlarını kullanan sürücüler arasında emniyet kemeri kullanma oranının çok düşük olduğu belirlenmiştir. Kamu aracı kullanan sürücülerin emniyet kemeri takma konusunda gösterecekleri hassasiyetin, toplumun diğer kesimlerine de örnek teşkil etmesi, kurumsal ve sosyal sorumluluk gereği olarak önemlidir.” diye konuştu.
TBMM’nin ev sahipliğinde Çankaya kapısında düzenlenen bu etkinlikte TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Bozdağ, TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer, Başkan Yardımcısı Cemil Tutal, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Şemsettin
Kılıç’ta hazır bulundular.

Etiketler: , , ,
📆 01 Ekim 2013 Salı 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR