MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Eğitim, Flaş, Toplum » Coşkun Kolejinde Türk Dil Bayramı Kutlaması
Coşkun Kolejinde Türk Dil Bayramı Kutlaması


Coşkun Eğitim Kurumları Bünyesindeki Kurtköy Coşkun Kolejinde Türk Dil Bayramı, birbirinden seçkin ve kıymetli yazar, şair, televizyoncu ve ses sanatçısı katılımıyla gerçekleşti.

“Türk Dil Bayramı” münasebetiyle takdim konuşmasını, Süleyman Şah Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı, bölüm başkanı Yard. Dç. Sayın Fatih İyiyol gerçekleştirdi. Akademik bir lisan kazanmada ve iyi eserler vermede takdimden ifadeye beyanın gücünden bahseden İyiyol,Kurtköy Coşkun Kolejinde geleneksel hale gelen bu etkinliğin istikbal adına da güçlü bir dil inşa etmede öneminden söz etti.

Yazar ve edebiyatçı Prof. Dr. Cihan Okuyucu, yine Süleyman Şah Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden iştirak eden kıymetli bir katılımcıydı. Okuyucu, eğitim yuvalarında neşvünema bulan edebi seviyesi zirve bir dilin eser ve şaheser vücuda getirmedeki rolünden ve eğitim sevdalılarının dünyaya “Gönül Dili Türkçeyi” taşıdığından söz etti. Prof. Dr. Cihan Okuyucu’ya, “Gönül Dili Türkçe, Hazreti Mevlânâ Ödülünü” takdim eden Kurtköy Coşkun Koleji, ödülü kendisine Yard. Dç. Sayın Fatih İyiyol elinden takdim etti.

Akademik camiadan teşrif eden isimlere takdim edilen ödüllerin ardından Kurtköy Coşkun Koleji öğrencilerinin başarıları ödüllendirildi.

Coşkun Eğitim Kurumları, 2013, Abdürrahim Karakoç anısına şiir okuma yarışması ilköğretim kategorisi ikincilik ödülü, Enes Yıldırım

Coşkun Eğitim Kurumları, 2013, Abdürrahim Karakoç anısına şiir okuma yarışması 6. Sınıflar ikincilik ödülü, Ayşe Zuhal Yılmaz

Coşkun Eğitim Kurumları, 2013, Abdürrahim Karakoç anısına şiir okuma yarışması7. Sınıflar ikincilik ödülü, Fatma Zehra Yılmaz

Nevruz Konulu şiir yarışması Pendik ilçesi Birincisi İnci Beste Kalav

Türk Polisi konulu şiir yarışması Pendik ilçesi Birincisi Yusuf Karabulut

“Yunus Emre” konulu şiir yarışmasında Pendik ilçesi Birincisi Zeynep Evmez’in

“Yazılamayan Mektuplar” konulu mektup yarışmasında Pendik ilçesi Birincisi Emirhan Pakyardım’ı

“Çanakkale’de Cevat Paşa” konulu kompozisyon yarışmasında İstanbul İkincisi Ömer Coşkun (6/B)

“Suyun Önemi” konulu kompozisyon yarışmasında İstanbul 5.si olduğunu Beyzanur Deveci

Marmara şiir okuma yarışması, İstanbul Üçüncüsü Serra Selamet,

Zeynep Betül Akpınar’ın “Vatan Nedir?” konulu kompozisyon yarışmasında “Hür Kuşların Ormanı” adlı yazısıyla Türkiye İkincisi olarak kazandı.

Coşkun Eğitim Kurumlarının da içinde bulunduğu Türkiye Türkçe Zümresi Başkanı Sayın Serkan Göker, “Çekirdekten Çınara Bir Muazzam Medeniyeti Yeniden İnşa Eden Bir Eğitim Anlayışının Türkçe Burcunun Bayrak Muhafızı” ünvanlıyla ödül aldı.

Sanatçı Harun Gürbüz, “Türk Kültür ve Müziği Yılın Ses sanatkârı Ödülüne” layık bulunurken, seslendirdiği “Boş Çerçeve” adlı eserle salondaki katılımcıları derin duygulara götürdü.

Şair Bahaettin Karakoç Beyefendi,”Türk Şiirinin Yaşayan Efsanesi Ödülünü” alarak ile teşrif etti. Sözlerinde şiirin ve şairin asaletinden söz eden Karakoç, Kurtköy Coşkun Kolejinde olmaktan memnuniyetini dile getirdi.

“Matem Düşen Bir Güneşi Eserlerinden Bir Kale İnşa Ederek Ufka Davet Eden Büyük Romancımız Muhterem Ahmet Günbay Yıldız” hitabıyla ödüle davet edilen sanatkâr, sözün, edebiyatın ve eserin bir kültüre nasıl nahif bir kale teşkil ettiğini beyan etti. Usta romancı, ödül töreninin ardından okurları ile imza münasebetiyle bir araya geldi.

Bir Yudum Hikâye ve haber programlarıyla sevilen Asım Yıldırım’a ise “Türk Kültür ve Müziği Yılın Ses sanatkârı Ödülünü” takdim eden Kurtköy Coşkun Koleji, ekranlardan gülümsemesine hep alıştığı bu simayı yakından görmenin mutluluğunu yaşadı.

“Gönül Dili Türkçe, Altın Sözcü Ödülüne” layık bulunan ünlü isim, Serdar Tuncer, Türkçeyi doğru ve güzel, seviyeli ifade etmenin lüzumundan söz ederken, bayağı sözlerin ifadeyi söndüren ve dostluğa ziyan veren yanına karşı kendisini büyük ilgiyle takip eden katılımcıları aydınlattı.

 

 

 

Etiketler: , , , ,
📆 26 Eylül 2013 Perşembe 11:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR