MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Ataşehir’de çok renkli haftasonu


Ataşehir’de devam eden Kardeş Kültürlerin Festivali’nde bu haftasonu da coşkulu anlar yaşandı. Cuma günü Kibariye’nin sahne aldığı sünnet şöleni, Cumartesi günü Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu ve Apolas Lermi’nin sahneye çıktığı Karadeniz üçlemesi ve Pazar günü Kardeş Türküler konseri Ataşehirlilere coşku dolu anlar yaşattı.

Ataşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sünnet şöleni, bu yıl Deniz Gezmiş Parkı’nda Kibariye’nin sahne aldığı bir şölenle kutlandı. Hazırlanan organizasyonla her yıl olduğu gibi bu yılda yüzlerce Ataşehirli çocuk, en sağlıklı ve modern koşullarda ücretsiz sünnet olurken, Ataşehir Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 640 çocuk ve aileleri için hazırlanan sünnet şöleninde çok renkli anlar yaşandı.

Ataşehir’de devam eden 4. Kardeş Kültürlerin Festivali içerisinde kutlanan sünnet şöleninde; dans, animasyon ve müzik gösterileri yapıldı. Çocuklara çeşitli hediyeler sunulan gecede, Roman Müziği’nin ünlü isimlerinden Kibariye ile Halk Müziği Sanatçısı Taner Özdemir sahne aldı.

Geleneksel Sünnet Şöleni kapsamında; ilçedeki çocukların sünnet olmalarına katkı sağlayan Acıbadem, Avicenna, Eren Tıp Merkezi, Kadıköy Şifa, Memorial ve Yeditepe Üniversitesi hastanelerine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından teşekkür plaketi verildi. Başkan İlgezdi ayrıca sünnet olan 640 çocuğa birer altın hediye etti.

Cumartesi günü sahneye çıkan Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu ve Apolas Lermi İçerenköy Mahallesi’nde verdikleri konserlerle Ataşehir’de Karadeniz Müziği rüzgarı estirdiler. Düzenlenen gecede Kazım Koyuncu sık sık anılırken, ülke ve dünya barışı için de beyaz güvercinler uçuruldu.

Pazar günü Deniz Gezmiş Parkı’nda devam eden festivalde önce Ender Balkır sahneye çıktı. Anadolu’nun farklı bölgelerinden ezgileri seslendiren Ender Balkır’dan sonra da Kardeş Türküler Ataşehirlilere müzik ziyafeti sundu.

Festivale katılarak Ataşehirlilerle buluşan sanatçılara Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından çiçek ve teşekkür plaketleri verildi.

📆 23 Eylül 2013 Pazartesi 12:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR