MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Spor, Toplum » Büyükada’da Heyecanlı Koşu
Büyükada’da Heyecanlı Koşu


New Balance firması ve Adalar Belediyesi’nin birlikte düzenlediği “1.New Balance Büyükada Koşusu”, Pazar günü yoğun bir sporcu katılımı ile 11.2 km’lik büyük tur parkurunda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Farsakoğlu, coşkulu topluluğa yarışmayı başlatmadan önce kısa bir konuşma yaptı. Farsakoğlu, ‘’Organizasyonun yönetici ve görevlilerini yürekten kutluyorum. Atletizm Federasyonu yetkililerine de, bu organizasyona verdikleri destek için teşekkürlerimi sunuyorum. Adalarımız bir taraftan doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel dokusuyla, bir taraftan yetiştirdiği sporcularla ve spor için elverişli ortamıyla herkesin gönlünde taht kurmuş bir yer. Sporun dostluk, kardeşlik, sevgi ve heyecanı hep bizlerle olsun diyorum. Emeği geçenleri kutluyorum’’ dedi. Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım da yoğun ilgiden hoşnutluğunu dile getirerek, şunları söyledi: ‘’Bugün tarih yazdınız. Adalar Belediyesi ve çalışanları çok başarılı bir iş çıkardı. Belediye Başkanı ve çalışanları sabahın erken saatlerinden itibaren ayakta. Adalıların da bu kadar yoğun ilgi göstereceğini ummuyordum. Çok teşekkür ederim’’.

Mehmet Bölük Parkı’nda Belediye Başkanı’nın butona basmasıyla start alan koşuya 1837 sporcu katıldı. Erkeklerde ve kadınlarda 14 yaş kategorisinde yapılan koşuda toplam 1258 sporcu bitiş çizgisine ulaştı.

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından sporcuların ilgi gösterdiği koşu sonunda erkeklerde 34:44 ile Kenyalı atlet Moses Too birinci, 35:18 ile Etiyopyalı sporcu Fetene Alemu Regasa ikinci, Beştelsiz Spor’dan Aykut Taşdemir 37:02 ile üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Senem Çağlan 41:50’lik derecesiyle ilk sırada yer alırken, Başkent Gençler ve Masterlar Kulübü’nden Yeliz Ay Yıldız 49:09 ile ikinci oldu. İstanbul Üniversitesi’nden Esra Şanal da 50:51’lik derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Kadınlarda ve erkeklerde kürsüde yer alan sporculara madalyalarını ve ödüllerini Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım, Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Ayrancı ve Raffi Herman Araks, TAF Genel Sekreteri Nihat Doker ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Haluk Eyidoğan verdi.

Koşunun bundan sonraki durağı, 27 Ekim’de Eskişehir olacak.

 

 

📆 17 Eylül 2013 Salı 13:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR