MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Türkiye genelinde 15 bin 620 kişinin oyu belirledi
Türkiye genelinde 15 bin 620 kişinin oyu belirledi


 * En çok beğenilen İlçe Belediye Başkanı Selami Öztürk …. 

Kadıköy de uyguladığı çağdaş belediyecilik hizmeti ve projeleriyle yerel yönetimlere örnek olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Türkiye’nin En Beğenilen İlçe Belediye Başkanı seçildi.

             Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi AKAM’ın  yaptığı Türkiye Geneli Siyasi Performans Ölçümleme Araştırması’nda Kadıköy’ün sevilen Belediye Başkanı Selami Öztürk, Türkiye genelinde “En Beğenilen 10 İlçe Belediye Başkanı” sıralamasında yüzde 79.4 oy oranıyla birinci sırada yer aldı.

 

 Vatan Gazetesi’nin internet sayfasında da yayınlanan haberde, araştırmanın Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi  / AKAM tarafından 14-30 Ocak 2010 tarihleri arasında tüm illerde ve bunlara bağlı 266 ilçe, 689 mahalle ve köyde toplam 15 bin 620 kişi ile yüz yüze mülakat yöntemiyle gerçekleştirildiğine dikkat çekildi. Araştırmada siyasilerin ve belediye başkanlarının performansları, Türkiye genelinde yüz yüze görüşülen kişiler tarafından oylanarak değerlendirildi. Araştırma sonucunda “En Beğenilen 10 ilçe Belediye Başkanı” ile “En Beğenilen 10 Büyükşehir Belediye Başkanı” da belirlendi. Kadıköy’de yaptığı başarılı belediyecilik çalışmalarıyla 4 dönemdir belediye başkanlığı koltuğuna Kadıköylülerin oylarıyla layık görülen Başkan Selami Öztürk, “En Çok Beğenilen 10 İlçe Belediye Başkanı” sıralamasında birinci oldu. Türkiye genelinde yapılan araştırmada,  katılanlardan  yüzde 79.4’ü Selami Öztürk’ün çalışmalarını “Beğeniyorum” yanıtını vererek, Türkiye’nin En Çok Beğenilen Belediye Başkanını “Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk” olarak belirledi. . Sıralamada Selami Öztürk Birinci olurken, İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da listeye üçüncü sırada girdi.

Büyükşehir Belediye Başkanları Tablosunda da Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen yüzde 73.8 oy oranıyla  birinci sırada yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yüzde 71.2 oy oranıyla  ikinci olduğu araştırmada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yüzde 31.0 oy oranıyla ancak 15 nci sırada yer alabildi.

ÖZTÜRK “Başarı benim değil, Kadıköylülerin”

 

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin Türkiye genelinde yaptığı araştırmada “En Çok Beğenilen Belediye Başkanı” seçilen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztük, araştırma sonucunu gazetemize şöyle değerlendirdi:

“Böyle bir araştırma yapıldığını bilmiyordum. Benim birinci sırada yer aldığımı arkadaşlarım haber verdiler. Türkiye genelinde yapılan böyle bir araştırmada birinci olmaktan Kadıköylüler ve Belediyem adına mutluluk ve onur duydum. Bu başarı sadece benim değil, Kadıköylülerin ve Belediyemizde uyum içinde başarılı bir performans sağlayan tüm belediye çalışanlarınındır. Bundan gerçekten Kadıköylüler adına onur duydum. Çünkü çağdaş yerel yönetim anlayışımızda ortak bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Kadıköylülerle birlikte, sivil toplum kuruluşları ve tabii ki belediye personeli ile uyumlu çalışıyoruz. Bizim ortaya koyduğumuz hizmetleri ve yeni projeleri Kadıköylüler destekliyor, sahip çıkıyor. Ve sonuçta tüm Türkiye’ye örnek olan bir belediyecilik anlayışı çıkıyor. Bu araştırmadan sonra bir çok kişi arayıp beni tebrik etti, aslında bende Sevgili Kadıköylüleri tebrik ediyorum. Ve bizi oylarıyla en üst sıraya taşıyan herkese de teşekkür ediyorum.”

 İşte Türkiye genelinde en çok beğenilen ilçe belediye başkanları:

                                                                                 Beğeniyorum                       Beğenmiyorum

1-Selami ÖZTÜRK Kadıköy-CHP  %  79.4    % 20.6

2- Veysel TİRYAKİ  Altındağ- AKP   % 72.0    % 28.0

3- İsmail ÜNAL        Beşiktaş –CHP   % 71.3     % 28.7

4- Cevat DURAK     Karşıyaka –CHP   % 69.0    % 31.0

5-  Mustafa SARIGÜL Şişli –BAĞIMSIZ  % 67.4   % 32.6

6-Mustafa DEMİR –Fatih –AKP  % 62.5  % 37.5

7-U.İbrahim ATALAY Selçuklu-AKP  % 58.0  % 42.0

8- Fethi YAŞAR Yenimahalle CHP  % 56.0   %44.0

9-Memduh BÜYÜKKILIÇ Melikgazi-AKP  % 55.2  % 44,8

10- Mehmet TAHMAZOĞLU Şahinbey-AKP  % 51.0  % 49.0

Galeri
Etiketler: , , ,
📆 10 Şubat 2010 Çarşamba 15:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR