MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » İŞKUR ÜNİVERSİTELERDE
İŞKUR ÜNİVERSİTELERDE


Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı Türkiye İş Kurumu’nun  üniversitelerle işbirliği yaparak gençlerin iş hayatına girişlerini kolaylaştırmak için üniversite kampüslerinde  öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmak için irtibat noktaları açmaya devam ettiğini söyledi.
İŞKUR, gençlerin mezuniyet sonrasında iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, işgücü piyasasına daha sağlam adımlar atarak geçmelerini sağlamak amacıyla üniversite kampüsleri içerisinde öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. Bu kapsamda 2013 yılında  48 üniversitede irtibat noktası açarak çalışmalarına başladı. İŞKUR 2013-2014 akademik  yılında devlet üniversitelerinde daha fazla  irtibat noktası açabilmek için Türkiye genelinde İl Müdürlükleri vasıtasıyla  girişimlerini  sürdürüyor.
Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, “Açılan irtibat noktalarında İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından üniversiteli gençlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerinde, hem bireysel  ve hem de grup görüşmeleri yoluyla işgücü piyasası hakkında bilgilendirme yapıyor,  gençlerin eğitim aldığı mesleğe dair çalışma şartları, iş imkanları,  iş arama becerileri, özgeçmiş (CV) hazırlama gibi konularda   kapsamlı bilgiler aktarıyoruz.” dedi.
Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı; “İŞKUR sadece işçilere hizmet eden bir kurum olmaktan çıkıp toplumun her kesimine hizmet eden bir kurum haline dönüşmüştür. Üniversiteli gençlerin, İŞKUR olarak  sunduğumuz  hizmetleri tanımalarını ve bu  hizmetlerimizden daha fazla yararlanmalarını istiyoruz. Üniversiteler ile  işbirliğine girerek irtibat noktaları açmamızın sebebi nitelikli işgücüne ulaşarak onların iş hayatına atılmalarını kolaylaştırmaktır.” dedi.

📆 12 Eylül 2013 Perşembe 13:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR