MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Gezi-Alışveriş, Toplum » Evlilik telaşı Beyaz eşya satışlarını artırdı.
Evlilik telaşı Beyaz eşya satışlarını artırdı.


 Beyaz eşya sektörü bu yıl da evlilik hazırlıklarının başlaması ile birlikte hareketli günler yaşadı. Ocak-Mayıs döneminde toplam 2 milyon 271 bin adet beyaz eşya satılırken, beyaz eşya içerisinde en çok ilgiyi 745 bin adetlik satışı ile çamaşır makinası gördü.
Aynı dönemde 1 milyon 116 bin adet televizyon satışı yapılırken, satılan toplam Tablet PC sayısı 448 bin, cep telefonu sayısı ise 3 milyon 944 bin 359 adet.
Türkiye’de evlilik alışverişlerinin yapıldığı zaman olarak bilinen Ocak- Mayıs dönemi, her yıl olduğu gibi bu yıl da beyaz eşyacılar açısından beklenen ilgiyi gördü. Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi ve Fırın’dan oluşan beyaz eşya gurubunda toplam 2 milyon 271 bin adetlik satışla adeta bir patlama yaşandı. OPR Araştırma Hizmetleri’nin rakamlarına göre; beyaz eşya grubunda toplam satış içerisinde en fazla ilgiyi 745 bin adetlik satış ile Çamaşır Makinası gördü. Bu ürünü 617 bin adetlik satışla Buzdolabı izlerken, Bulaşık Makinası ise toplam 604 bin adetlik satış rakamı ile buzdolabını yakın takibe alan ürün grubu oldu. Beyaz eşya grubunda en düşük satış ise 305 bin adetlik rakamla fırında yaşandı.
Her geçen gün farklı model ve özellikte yeni ürünler ile tüketicilerin beğenisine sunulan televizyonlar, aynı dönem içerisinde 1 milyon 116 bin adetlik satış rakamına ulaşırken, Türk insanının teknolojiye kısa sürede adapte olması, Tablet PC ve cep telefonu satışlarında da kendini gösterdi. Rakamlara göre; Ocak – Mayıs döneminde Türkiye genelinde toplam 3 milyon 944 bin 359 adet cep telefonu satışı gerçekleştirilirken, aynı dönem içerisinde satılan toplam Tablet PC sayısı ise 448 bin adet.

📆 26 Ağustos 2013 Pazartesi 12:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR