MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş, Teknoloji, Toplum » “Karne Hediyesi” Tablet Satışlarını Patlattı.
“Karne Hediyesi” Tablet Satışlarını Patlattı.


Türkiye’de her geçen gün daha da çok sevilen tablet ürünleri, karne dönemi odağında hediye olarak ailelerin favorisi oldu. Yaz döneminde satışların yavaşlaması beklentisine karşın karne hediyesi olarak aileler tabletlere yönelince satışlar %45 artış gösterdi. Öğrencilere yönelik uygun fiyatlı tabletleriyle Ezcool, ailelerin tablet konusundaki favorilerinden biri oldu.
Ürettiği kaliteli ve şık ürünlerle teknoloji sektöründe saygın bir marka olan Ezcool, karne döneminde de ailelerin tablet konusundaki tercihi oldu. Zengin özelliklerine rağmen sadece 149 TL’lik fiyatıyla dikkat çeken Smart Touch 710’u karne döneminde öğrenciler için piyasaya süren Ezcool, bu sayede birçok ailenin karne hediyesi tercihi oldu. Karne döneminde genel tablet satışları da %45 artış gösterdi.
Yeni teknolojilerle büyüyen yeni neslin hediye tercihi de artık bisiklet gibi hediyelerden teknolojik ürünlere kayıyor. Birçok öğrenci, başarılı geçen bir dönemin ardından iyi notlarla dolu karnenin karşılığı olarak ailelerinden tablet istiyor. Ezcool’un zengin özellikleri 149 TL’lik fiyatla sunduğu Smart Touch 710 gibi ürünler de ailelerin bütçelerini sarsmadan çocuklarını sevindirebilmesine yardımcı oluyor.
Tablet satışları bu sayede yaz döneminde ciddi bir artış gösterdi. Çoğunlukla durgun geçen yaz döneminde, okulların kapanmasından bu yana tablet satışları %45 oranında artış yakaladı. Bu artışta en büyük etken elbette karne hediyesi olarak tercih edilmesi.
Tablet pazarı büyümeye devam ediyor
Karne dönemindeki %45’lik artış ile birlikte, Türkiye’de tablet pazarına ilişkin hedefler de büyüyor. Bu yıl %60’lık bir büyüme kaydetmesi beklenen Türkiye tablet pazarı, IDC’nin tahminlerine göre 1 milyon 400 bin satış adedine ulaşması öngörülüyor. Daha önceleri 2017 yılında gerçekleşmesi beklenen tablet – dizüstü eşitliği ise artık daha erken bekleniyor. Tahminler, 2016 yılında satılacak toplam tablet sayısının, dizüstüleri geride bırakacağı yönünde.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ezcool Türkiye Genel Direktörü Garip Erzen, teknolojinin artık hayatımızın değişmez bir parçası olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi;
‘’Yeni nesil teknolojiyle iç içe büyüyor. Onlar için artık internetin, mobil cihazların olmadığı bir dünya düşünülemez. Bu sebeple karne hediyesi olarak tabletler ve akıllı telefonlar istiyorlar. Bunu bu yıl karne döneminde yaşadığımız %45’lik artışta da net biçimde görmemiz mümkün. Bütçe dostu tabletler, hem aileler hem de çocuklar için ideal oluyor. Fakat her zaman söylediğimiz gibi, tablet konusunda servis konusuna dikkat etmek gerekiyor. Sadece ucuz diye markasız tabletler almak çok akılcı bir durum değil zira bozulduğu zaman ortada kalıyorsunuz. Biz Ezcool olarak her ürünümüze 2 yıl garanti ve 3 iş günü içerisinde çözüm imkanı sunuyoruz’’

📆 19 Ağustos 2013 Pazartesi 11:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR