MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş, Toplum » NT’den 700 gence iş imkânı
NT’den 700 gence iş imkânı


7 ülkede 158 şubesi ile 1000’in üzerinde çalışanıyla Türkiye’nin uluslararası tek kitap kırtasiye teknoloji mağazaları zinciri NT, yeni öğretim yılı başlangıcında yoğun alışveriş dönemi için 700 kişiye sezonluk istihdam sağlayacak.
NT’nin Türkiye’deki mağazaları için geçerli olacak alımlar Ağustos-Eylül-Ekim aylarını kapsayacak. Sezonluk personeller ikamet adresi yakın bulunan mağazalarda değerlendirilecek. İletişimde başarılı, ekip arkadaşlarıyla uyumlu çalışmaya hazır, 18 yaş ve üzeri lise, ön lisans, lisan mezun ya da öğrencisi olanlar başvurularını ‘www.nt.com.tr’ adresinden yapabilecekler.
Başarılı personele sürekli iş imkânı
NT Mağazaları İnsan kaynakları Müdürü Murat Yazıcı, “İnsan kaynakları ihtiyacımızın önemli bir bölümünü mağazalarımızda çalışan sezonluk personelimizin kişisel ve mesleki gelişimine önem veren, hizmet sunumda ve kalitesinde fark oluşturacak adaylar arasından seçeceğiz. Yaz döneminde bizimle olacak personelimize sezonluk deneyimin yanında ömürlük tecrübenin de kapılarını açmak istemekteyiz.” dedi
Kadrolu-sezonluk ayrımı yok
Yazıcı, sezonluk personelin kadrolu personelin sahip olduğu; maaş, yemek, eğitim desteği gibi haklara sahip olacağının altını çizerek şöyle dedi:
“Rekabetin her geçen gün arttığı ve müşteri memnuniyetinin en önemli başarı kriteri haline geldiği perakende sektöründe sezonluk personel alımını önemli bir yatırım olarak görürken donanımlı,eğitimli ve perakende sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen gençlere istihdam sağlamaktan da mutluluk duyuyor aynı zamanda bunu misyonumuzun bir gereği olarak düşünüyoruz. Eğitimine devam eden adaylar: mağazalarımızda Ağustos-Eylül-Ekim aylarında sezonluk çalışarak eğitim masraflarını karşılamada destek sağlayabileceklerdir ‘dedi. NT Mağazaları, dönem sonunda performansından memnun kaldığı, kariyerine bu alanda devam etmek isteyen başarılı çalışanlara sürekli eğitim fırsatı tanıyacak.”
“Personelimiz uzun süre bizimle birlikte”
NT Mağazaları İnsan kaynakları Müdürü Murat Yazıcı: ‘Sektörde en büyük problemlerden biri de yetişmiş insan kaynağı eksikliği ve yüksek personel devir hızı bu biraz da sektörün doğası gereği olan bir durum. NT olarak biz bu durumdan en az etkilenen firmalardan biriyiz, bizim personelimiz uzun süre bizi tercih etmeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

📆 24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR