MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Toplum » Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nda istasyonlar ortaya çıkıyor
Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nda istasyonlar ortaya çıkıyor


Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattında çalışmalar aralıksız sürüyor.Hattın tünel kazılarında sona yaklaşılırken, istasyonlardaki çalışmalar da hız kazandı.

İstasyon çalışmaları sırasında çalışmaların aksamaması ve trafik akışının etkilenmemesi için “Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi” hazırlandı. Projeye göre; Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi’nin Nuh Kuyusu Caddesi ile Aksoy Sokak (Capitol Yanı) arasında kalan bölümü 14 Temmuz 2013 tarihinden itibaren taşıt trafiğine kapatılacak.
İstanbulluların rahat, konforlu ve ekonomik ulaşımlarını sağlayan raylı sistemlerin uzunluğu,  geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metro Hattıyla birlikte 124,4 kilometreye ulaştı.
Son 9 yılda %176 oranında artan raylı sistemler uzunluğunu daha da artıracak olan ve Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak olan metro hattının 17 noktasında, 1520 personelle çalışmalar devam ediyor.
Uzunluğu20 kmolan ve16 istasyondanoluşan metro hattında,4 TBM makinesiyle bugüne kadar toplam 411.900 m3 kazı yapıldı.
İSTASYONLAR BELİRGİNLEŞİYOR
2015 yılında tamamlanması planlanan hatta yer alan Ümraniye ve Çarşı  İstasyonları, 12 Haziran 2013 tarihinde yerin 24 metre altında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle birleştirilmişti.
Hattın önemli istasyonlarından biri olan Bağlarbaşı (Altunizade) İstasyonu’nda da çalışmalara başlanıyor.İstasyonunyapımı sırasında trafiğin olumsuz etkilenmemesi ve çalışmaların aksamaması için 2 etaptan oluşan Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırlandı.
Projenin 1.etap kapsamında; Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi’nin Nuh Kuyusu Caddesi ile Aksoy Sokak (Capitol Yanı) arasında kalan bölümü 18 ay taşıt trafiğine kapatılacak.2.etap kapsamında ise; Nuh Kuyusu Caddesi’nin Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi ile Kısıklı Caddesi arasında kalan bölümü tamamen, Tophanelioğlu Caddesi’nin bir bölümü ise 12 ay kısmen taşıt trafiğine kapatılacak.
1.Etap  Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi Alternatif Güzergahı;
Nuh Kuyusu Caddesinin Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi ile Kısıklı Caddesi arasında kalan bölümü çift yönlü trafiğe açılacak.
Nuh Kuyusu Caddesinden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi’ne ulaşabilirler.
Cumhuriyet Caddesi’nden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi’ne ulaşabilirler.
Gazi Caddesi’nden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi’ne ulaşabilirler.
2. Etap Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi Alternatif Güzergahı;
D100 Karayolu yönünden gelip Nuh Kuyusu Caddesi’ne devam etmek isteyen araçlar,Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi’ne ulaşabilirler.
Gazi Caddesi’nden gelip Nuh Kuyusu Cadde’sine devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi, Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi’ne ulaşabilirler.
Cumhuriyet Caddesi’nden gelip Nuh Kuyusu Cadde’sine devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi, Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi’ne ulaşabilirler.

📆 13 Temmuz 2013 Cumartesi 12:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR