MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş » Kadıköy Belediyesinden suluk talebi
Kadıköy Belediyesinden suluk talebi


HAYTAP Derneği Kadıköy Temsilciliği, yeni yapılan park ve alanlara yaz günlerinde su sıkıntısı çeken hayvanlar için suluk koyulması yönünde Kadıköy Belediyesi’ne talepte bulundu.
Hayvanlar için park ve bahçelere su kabı uygulamasını başlatan ve ilçe genelinde aylardır çalışmalarını yürüten Kadıköy Belediyesi’ne, yeni park ve alanlarda da su kaplarına ihtiyaç olduğu gerekçesiyle talepte bulunuldu. Hayvan Hakları Federasyonu Kadıköy Temsilciliği’nin, Kadıköy Belediyesi’nin ilgili birimlerine ilettiği talebinde şu ifadeler yer aldı:

“Onlar İçin Bir Kap Su Kampanyası çerçevesinde şehirdeki park, bahçe, sokak ve uygun alanlara sahipsiz hayvanlar için belediyenizce suluklar konulmasını talep ediyoruz. Özellikle yenilenme çalışması bitmiş olan Moda Parkı, Moda Eski Havuz diye adlandırılan meydan, vb. gibi birçok belli noktalara, çalışır vaziyette olan ve büyük ebatta suluklar konulmasını talep etmekteyiz.
Sıcak yaz günlerinin başladığı ve beton yapılaşma içinde su bulamamaktan dolayı ölen hayvan sayısının düşünüldüğünden çok daha fazla olduğu bu dönemde, konacak sulukların hayvanlar için yaşamsal değeri büyük önem taşımaktadır.
Yüzyıllar öncesinde hayvanlar için vakıflar kurmuş, su yalakları yapmış, çeşmelere sahipsiz hayvanların içeceği bölmeler yapmış atalardan gelen bir devletin belediyeleri olarak, hayvan haklarında hassasiyet göstermenizi zorunluluk olarak görüyoruz.”

📆 11 Temmuz 2013 Perşembe 12:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR