MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » İstanbul’da suluboya rüzgarı esti
İstanbul’da suluboya rüzgarı esti


İstanbul Suluboya Topluluğu & Tomurcuk Vakfı ortaklığında
21 Haziran – 01 Temmuz 2013 tarihlerinde Kadıköy Şirket-i Hayriye Galerisi’ n de düzenlenen, “Uluslar arası Atanur Doğan Suluboya Çalıştayı” sona erdi.
21 Haziran günü Tomurcuk Vakfı Gençleri usta suluboya sanatçıları ile birlikte çalıştılar, sanatseverler tarafından ilgili ile izlenen performanslarda üretilen resimler Tomurcuk Vakıf yararına düzenlenecek bir sergide ileri bir tarihte sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
22 Haziran günü Sanatseverler, Fırat Ün. Eğitim Fak.Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Bşk. Yrd. Yaşar Sabri Şanlı’nın “Türk Resim Sanatında Suluboya’nın Yeri ve Önemi” konulu sunumunun ardından Uluslararası Suluboya Sanatçımız Atanur Doğan’ın demostrasyonu izleme fırsatını yakaladılar.
Sanatçı İstanbul’da son günlerde yaşanan üzücü olaylara tüm projeye destek veren sanatseverler, kalabalık izleyici topluluğu ile beraber “DURAN RESSAM” olarak demostrasyonu sırasında destek verdi.
İstanbul Suluboya Topluluğu bu olaylardan dolayı; programlarındaki eğlenceye dönük programları iptal ettiğini ilan etmişti.
Sanatçılar ödül töreni ve kokteyl programına katılan sanatseverler ile İstanbul Suluboya Topluluğu’nun ve Tomurcuk Vakfı’nın ortaklığında gerçekleştirilen proje kapsamında düzenlenen “Ayın En İyi Suluboya Yarışması” ‘n da derece alan sanatçılarımıza ödüllerini aldılar..
Atanur Doğan ödül töreninde yaptığı konuşmada; İstanbul Suluboya Topluluğu & Tomurcuk Vakfı ile gerçekleştirilen projenin temelini oluşturan Dostluk,  paylaşım ve hoşgörünün olmadığı bir dünyada hiçbir sorunun çözülemeyeceği gerçeğiyle, tüm engel ve önyargıları aşarak, Sanatın; Birliktelik barış ve evrensel anlamda daha sağlıklı ortamlar yaratacağı inancıyla,  uluslararası barışı destekleyerek,  resim tekniklerinin en eski tekniği olan şeffaf suluboya tekniğini öğretmek, geliştirmek ve sevdirmek düşüncesinde olduklarını belirtti.
Aynı zamanda sanat ile Tomurcuk Vakfı ile yapılan ortak proje çalışması sonucu projeye ” kazandırılan sosyal sorumululuk anlayışının toplumda yaygınlaştırılmasına destek olmaktan onur duyduğunu sözlerine ekledi.
Çalıştay süresince düzenlenen workshoplarda sanatseverler hem usta sanatçılarımızın çalışmalarını yakından izleme ve bilgi edinme fırsatı yakaladılar. Sergide İstanbul suluboya topluluğu tarafından düzenlenen yarışmalarda derece almış sanatçıların eserlerinin yanı sıra Sanatçı Atanur Doğan’ın 42 eseri sergilendi.

📆 03 Temmuz 2013 Çarşamba 10:45   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“İstanbul’da suluboya rüzgarı esti” için bir cevap

  1. firdevs posacı dedi ki:

    Tomurcuk Vakfına ve organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler.Kadıköy gazatesine haberlerinden dolayı teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR