MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Maltepe’de Alzheımer gündüz bakım evi açıldı
Maltepe’de Alzheımer gündüz bakım evi açıldı


Maltepe’de hizmete giren “Alzheimer Gündüz Bakımevi”nin açılışını Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin yaptı. Sabah işlerine giden vatandaşlar, Alzheimer hastası yakınlarını gündüz bakımevine bırakıp akşam alabilecek.
Maltepe Belediyesi, Lions Anadolu Yakası Federasyonu ve Dumankaya’nın desteğiyle Girne Mahallesi Doğuşkent Caddesi üzerinde hizmete giren bakımevinin açılışına Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Genel Yönetmeni Ercüment Yüceler, Lions Kulübü’nün Genel Yönetmeni Selva Ülgen ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, “Birlikte imece usulü bir şeyler yapalım istedik. Belediye bir tarafında ama sivil toplum örgütleri bir tarafında, sponsorlar bir tarafında olsun. Böylece herkesin paylaşmış olduğu bir güzellik olsun istemiştim. Hepimiz bunun içerisinde olmaktan büyük onur duyuyoruz. Burası örnek bir projedir. Bizler bunun bir model olması gerektiğini Maltepe’de Alzheimer hastalarına ve onlarında daha çokta hizmet etmek adına buraları yaparken sadece böyle kalmaması gerektiğini Maltepe’nin 3 ayrı bölgesinde 3 ayrı yer açacağımıza da önceden deklere etmiştik. Ben sizlerle birlikte olabilmekten, sizlerle bu tür ilişkilerde bu tür hizmet yumağında birlikte olabilmekten ve birlikte bir şeyler başarabilmekten dolayı kendimi çok şanslı sayan birisiyim” dedi.
Açılış konuşmasının ardından bakımevini gezen Zengin, yetkili personelden bilgi aldı.
Bakımevi hakkında bilgi veren Selva Ülgen şunları söyledi:
“Bugün burada Alzheimer hastaları için gündüz bir bakım evi açılışı yaptık. Burası Maltepe Belediyesi’nin desteğiyle Lions Anadolu Yakası Federasyonu’nun işletmesinde bir bakım evi olarak açıldı. Burada hem hastaları hem ailelerini rahatlatmak hedeflendi. Bir doktor nezaretinde bir hemşire ve gerekli miktarda hasta bakıcı olacak ve burada bu konuda çalışmalarımız olacak. Vatandaşlar hasta yakınlarını sabah işe giderken bırakıp akşam alacak.”
Bakımevinde bir doktor, bir hemşire ve hasta sayısına göre bakıcı görev alacak.
İSTANBUL (İHA)

📆 30 Haziran 2013 Pazar 13:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR