MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy’de çevre mitingi
Kadıköy’de çevre mitingi


Miting için giyilen kostümler ve taşınan pankartlarla renkli görüntülere sahne oldu.

Kadıköy Meydanı’nda “İklim İçin Harekete Geç! Başka Bir Enerji Mümkün” eylemi düzenledi. Eylem için Kadıköy Meydanı’nı polis bariyerleri ile çevrildi. Eylem için alana girenler polis noktasında aranarak içeri alındı. Eylemde Türkiye’nin çeşitli illerinden katılımcılar yer aldı. Eyleme Türkiye’nin yanı sıra dünyadan da çeşitli ülkelerinde de insanlar katıldı. Yaklaşık bin eylemcinin bulunduğu meydanda çevre kirliliğine ilişkin pankartlar açıldı. Nükleer santraller aleyhine slogan atan grup, alana dev bir ‘korkuluk’ getirdi.
KÜRESEL EYLEM GRUBU
Giyilen kostümler ve taşınan pankartlarla renkli görüntülere sahne olan eylemde açılış konuşmasını Küresel Eylem Grubu adına Nuran Yüce yaptı. Gezi Parkı Eylemleri ile bir çok kazanımları olduğunu belirten Yüce, “Türkiye, Dünya’da eşitlik, adalet, özgürlük ve ekoloji mücadelesi sürdüren insanlara ilham veriyor. Gezi direnişe günlerinden geçiyoruz” dedi.
GREENPEACE İNTERNATİONAL GENEL DİREKTÖRÜ KUMİ NAİDOO
Yüce’nin ardından Greenpeace İnternational Genel Direktörü Kumi Naidoo kürsüye çıktı. Türkçe olarak konuşmasına başlayan Nadioo, “Merhaba İstanbul, merhaba Taksim, merhaba Gezi Parködiye katılımcıları selamladı. Bu mitingin demokrasinin neye benzediğini gösterdiğini ifade eden Nadioo, kömür ocaklarının kapatılması gerektiğini belirterek, “Yenilenebilir enerji yetecek durumda iken neden hükümet kirli enerjiye yatırım yapıyor” diye konuştu.

📆 30 Haziran 2013 Pazar 13:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR