MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Manşet, Spor » Yeşil Pota,Temiz DoğaProjesi birinci yılında tamamladı
Yeşil Pota,Temiz DoğaProjesi birinci yılında tamamladı


Ülker Sports Arena, Ataşehir Belediyesi ve ÇEVKO işbirliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün katkılarıyla, çevre bilincini, basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacıyla  başlatılan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi, öğrenim yılının bitmesi ile birlikte birinci yılını tamamladı.
İstanbul, 27 Haziran 2013:
2012 – 2013 öğretim yılı ile birlikte başlayan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi öğretim yılının sonlanması ile birinci yılını tamamladı. Çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacı ile başlatılan proje Ataşehir Belediyesi, ÇEVKO, Ülker Sports Arena ve Fenerbahçe Spor Kulübü işbirliği ile hayata geçirildi.

4444444444444444444 basketboll
Projeye Ataşehir ilçe sınırları içerisinde bulunan 38 ortaokul ve 18 lise olmak üzere toplam 56 okul katılım gösterdi. Öğrenciler bir öğretim yılı boyunca toplam 70.070 kg ambalaj atığı toplama başarısını gösterdiler. Öğrencilerin topladıkları geri dönüşümlü ambalaj atıkları sayesinde 595 ağacın kesilmesi önlendi,  700 litre benzin, 338.100 kW elektrik tasarrufu yapıldı ve 36,75 ton CO2 (karbondioksit)’nin salımı engellendi.
Çocuklar ve gençler başta olmak üzere; toplumun çevre konusunda bilinçlendirilmesinin, taşıdığı öneme yürekten inandıklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi projenin ilk yılının tamamlanması nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Doğayla uyum içinde yaşayan, ülkesinin ağacına, suyuna sahip çıkan bir nesil yetişiyor.  Bu çocuklar, bu gençler Türkiye’nin geleceğini kuracaklar.  Bugün anlıyoruz ki onların sayesinde sadece yeşil ve temiz bir dünyaya değil, sevgiye ve barışa da ulaşacağız. Bu kapsamda çevre politikalarında öncü bir belediye olmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirtmeliyim. Yeşil Pota, Temiz Doğa projesine gösterilen büyük ilgi çok ortaklı projelere kesintisiz devam etmemiz gerektiğini bir kez daha gösterdi. Proje kapsamında katkı ve işbirliklerini esirgemeyen Ülker Sports Arena, ÇEVKO, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum.”
Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers projenin ilk yılında öğrenciler tarafından bu denli sahiplenilmesinden hoşnut olduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Projede yer alan tüm okullara ve öğrencilere gösterdikleri ilgi ve çevreye sağladıkları katkıları için teşekkür ediyoruz. Ülker Sports Arena’nın spor ve eğlence merkezi olmasının yanı sıra çocuklarda çevre bilincinin arttırılması için bir platform oluşturabilmesi bizim için çok önemliydi. Bu noktada projenin okullar ve öğrenciler tarafından benimsenmiş olmasından ve toplanan atık miktarından oldukça mutluyuz, tüm katılımcıların da kendileri ile gurur duymaları gerekiyor. Ayrıca projeye destek veren Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ve sporcular İlkan Karaman ve Oğuz Savaş’a da ayrıca teşekkür ediyoruz”.
YARIŞMA İÇERİĞİ VE RAKAMLAR
“Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanmasıyla Çevre Bilincinin Yerleştirilmesi ” İşbirliği protokolü ve protokole bağlı etkinlikler 10 Ekim 2012 – 18 Haziran 2013 tarihleri arasında hayata geçirildi.
2012-2013 öğretim yılı boyunca düzenlenen etkinlikler kapsamında 1.000’e yakın öğrenci Ülker Sports Arena’da maç izleme şansı buldu.
Proje kapsamında 56 okuldan 70.070 kg ambalaj atığı toplandı. Toplanan ambalaj atıkları sayesinde 595 ağacın kesilmesi önlendi,  700 litre benzin, 338.100 kW elektrik tasarrufu yapıldı ve 36,75 ton CO2 (karbondioksit)’nin salımı engellendi.
Maçlara katılan öğrencilere çevre bilincini geliştirilmesi amacıyla ÇEVKO’nun hazırladığı kitaplar, tişört ve basketbol topu hediye edildi.

Galeri
📆 28 Haziran 2013 Cuma 16:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR