MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Genel » 17.Akdeniz oyunları,İstanbul’un 2020 Olimpiyatlarına adaylığını güçlendirdi.
17.Akdeniz oyunları,İstanbul’un 2020 Olimpiyatlarına adaylığını güçlendirdi.


İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’na adaylığı sürecinde, Mersin’de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları’na gösterilen ilgi ve organizasyonun kusursuz devam etmesi, İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’nı alma olasılığını güçlendirdi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Profesör Uğur Erdener, “Mersin 2013’ün, Akdeniz Oyunları’nı kısa sürede böylesine güçlü bir şekilde düzenlemesi, buradaki sporseverlerin ve sporcuların yanı sıra medyanın ve olimpiyat ailesinin de takdirini toplamıştır” dedi.
Uğur Erdener, sporseverlerin Akdeniz Oyunları’na olan ilgisi hakkında yaptığı açıklamada, “Ancak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın liderliğindeki Organizasyon Komitesi’nin başarısı yalnızca buradaki inşaat çalışmalarından ibaret değil. Akdeniz Oyunları’nın insanlara tanıtılması için doğal olarak çok az bir süre vardı, fakat bütün stadyumların, Türk yabancı sporcu ayırt etmeksizin tüm sporcuları izlemeye gelen sporseverlerle dolup taştığına tanık oldum” diye konuştu.
“AKDENİZ OYUNLARI’NA ÇOK ÖNEMLİ BİR BÜTÇE AYRILDI”
Buradaki sporcuların, en iyi performanslarını gösterebilecekleri, en modern şekilde tasarlanmış spor tesislerinden yararlanabileceklerini dile getiren Erdener, “Bu performanslarıyla tüm sporseverlere unutamayacakları anlar yaşatacaklardır. Önceki oyunlar ile karşılaştırıldığında, Türk Hükümeti, Akdeniz Oyunları’na çok önemli bir bütçe ayırmıştır; bu da Türkiye’nin, üst düzey spor etkinlikleri ile Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapma konusuna ne denli önem verdiğinin bir göstergesidir. Mersin, İstanbul 2020 için kusursuz bir model olacaktır” şeklinde konuştu.
MUHAMMED ADAK: “BİLET FİYATLARINI DÜŞÜRDÜK”
Akdeniz Oyunları Genel Koordinatör Vekili Muhammed Adak, yaptığı konuşmada sporserverlerin Akdeniz Oyunları’na ilgisinin çok yoğun olduğunu vurgulayarak, “Organizasyon Komitesi olarak bu durumdan çok memnunuz. Bilet fiyatlarını düşürdük, çünkü burada yapılan tesislere ciddi bir yatırım yapıldı. Dolayısıyla şehrin gençlerini spora teşvik etmek ve insanların burada yapılanları görmelerini istedik. Burada düzenlediğimiz Akdeniz Oyunları, Olimpiyat ile iç içedir ve Akdeniz insanlarıyla spor vizyonunu paylaşmayı hedeflemektedir. Son teknolojiyi kullandığımız son derece nitelikli spor tesisleri, şehre uzun yıllar boyunca hizmet verecek. Örneğin; Sporcu Köyü, oyunlardan sonra 3,500 kişi kapasiteli bir öğrenci yurduna dönüştürülecek” açıklamalarında bulundu.
İstanbul’un 2020 yılında Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için teknik anlamda kusursuz bir altyapı sağlama yönünden ve Olimpik Hareket’in değerlerini yeni bir seyirci kitlesiyle buluşturma sözü, Mersin’in başarıyla ev sahipliği yaptığı 2013 Akdeniz Oyunları ile desteklendi.
95 bin sporseverin canlı olarak izlediği Akdeniz Oyunları’nın yarısı geride kalırken, atletizm müsabakaları ise bugün başlayacak.İSTANBUL (İHA)

📆 27 Haziran 2013 Perşembe 11:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR