MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş » Orman işletmesi bahçesi kent ormanına dönüştürülüyor
Orman işletmesi bahçesi kent ormanına dönüştürülüyor


Düzce Belediyesi tarafından özellikle şehir merkezinde yeşil alan ve parkların artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.Mahallelerdeki yeşil alan ve parkların yapılmasından sonra bu kez hastane caddesi üzerinde bulunan Orman İşletmesi bahçesinin yeşil alan olarak halkın kullanımına açılması için çalışmalar başlatıldı.
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, ilk etapta Orman İşletmesi bahçesi içinde 11 dönümlük alanın Düzce Belediyesine tahsis edildiğini belirterek ‘ Burada yeşil alan ve park düzenlemesini gerçekleştireceğiz. Daha sonra Orman İşletmesinin bahçesinin tamamının belediyeye devredilmesi için girişimlerimiz var. Biz buraya talibiz’ dedi.
Düzce şehir merkezine yeni bir yeşil alan daha kazandırılıyor. Hastane caddesi üzerinde bulunan ve 65 dönümlük alana sahip Düzce Orman İşletmesi bahçesindeki 11 dönümlük alan Bakanlık tarafından Düzce Belediyesine devredildi. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram bu proje üzerinde uzun zamandır çalışma yaptıklarını belirterek “ İlgili Bakanlıklarla bu konuda girişimlerimiz bulunuyordu. Bunu sonuçlandırdık ve Orman İşletmesindeki 11dönümlük alan Düzce Belediyesine geçti. Amacımız bu alanı halkın kullanımına açmaktır. Tamamen yeşil alan ve park projemiz bulunuyor. Kent ormanı niteliğinde yapacağız. Yatırımımızı buna göre hazırladık. Hiçbir ticari yatırım olmayacak. Çocuklarımız apartmanlara ve asfaltlı yollara mahkum oldu, oyun oynayabilecekleri alanlar kısıtlı. Şehir merkezinde bu tür yeşil alana ihtiyacımız vardı. Bunu sağladık’ dedi.
Başkan Bayram, Orman işletmesinin 65 dönümlük alanının tamamına talip olduklarını da ifade ederek bu konudaki girişimlerinin sürdüğünü söyledi.  Düzce merkezde atıl durumda bulunan eski Düzce Lisesi bahçesini de aynı amaçla kullanıma açmayı düşündüklerini vurgulayan Başkan Bayram, ‘ Bu alan Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsislidir. Görüşmelerimiz sürüyor. Olumlu netice alırsak bu alanı da yeşilalan yapacağız’ dedi.

📆 25 Haziran 2013 Salı 11:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR