MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Olimpiyatlarda Türkiye’yi Tekden Küçükyalı Koleji Temsil Edecek!

Olimpiyatlarda Türkiye’yi Tekden Küçükyalı Koleji Temsil Edecek!TEKDEN Eğitim Kurumları, İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yapılan 7. MindLab Türkiye Finali’nde Türkiye 1’ncisi ve 2’ncisi oldu. Türkiye şampiyonu olan Küçükyalı Tekden Koleji 10-12 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da yapılacak olan MindLab Dünya Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek.

Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenen  MindLab  2013 Olimpiyatları 7. Türkiye finalinde  Küçükyalı Tekden Koleji rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Küçükyalı Tekden Koleji MindLab Okul takımı Mehmet Fatih Ertunç, Enhar Carbaş, Emirhan Tatlabaşı ve Abdullah Enes Akın’dan oluşurken ilk turdan beri birinciliği kimseye bırakmayan Özel Küçükyalı Tekden Koleji 5. tur sonunda şampiyon olmayı başardı. Yarı finalde Özel Küçükyalı Tekden Koleji’yle karşılaşan Kayseri Tekden Koleji ise ikinci oldu.

HEDEF OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

MindLab, düşünce oyunlarını kullanmak suretiyle öğrencilerin düşünme becerilerini geliştiren eğitim programları Türkiye finalinde şampiyon olan Tekden Küçükyalı Koleji Genel Müdürü Osman Taşdemir, Türkiye şampiyonu olmalarını eğitim kurumlarında uygulanan düşünme becerilerini ve buna bağlı olarak da yaşam becerilerini eğiten ve geliştiren eğitim programının etkili olduğunu söyledi. Taşdemir , ABD’den Japonya’ya, 30’a yakın ülkenin katılacağı ve 10-12 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek MindLab Olimpiyatlarında dünya şampiyonu olmayı hedeflediklerini belirterek bunun içinde okul takımlarının yoğun bir çalışma disiplininde olimpiyatlara hazırlandığını sözlerine ekledi.

 

 

📆 14 Haziran 2013 Cuma 11:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR