MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Ahmet Sani Gezici Lisesi’nden Geleneksel Yılsonu Resim Sergisi!
Ahmet Sani Gezici Lisesi’nden Geleneksel Yılsonu Resim Sergisi!


Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği yılsonu resim sergisi, 06 Haziran perşembe günü gerçekleştirildi. “‘Peyzaj ve Çiçek” temalı serginin açılışını Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar yaptı. Resim öğrencilerinin 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yaptığı tablolardan oluşan serginin açılışına, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Erdoğan Akkaya açılışta yaptığı konuşmada,  resim öğretmenleri Mehtap Toplu Yıldız ve Orhan Benli ile sergide emeği geçen öğrencilere teşekkür etti. Akkaya, daha sonra resim öğretmenleri Mehtap Toplu Yıldız ve Orhan Benli’ye teşekkür plaketi ile çiçek takdim etti.

 

Ahmet Sani Gezici Lisesi Sergi ve Spor salonunda düzenlenen sergide, peyzaj ve çiçek tablolarından oluşan 33 adet büyük boyutlarda tuval üzerine yapılan yağlı boya resimler yer aldı.Açılışın ardından sergiyi gezen katılımcılar, resim öğretmenleri Mehtap Toplu Yıldız ve Orhan Benli’den sergi ile ilgili bilgi aldılar.

 

Neden peyzaj ve çiçek sorusuna resim öğretmenleri; peyzaj ve çiçek tablolarının insanlara bazen yağmuru, bazen güneşi, bazen coşkuyu, bazen sevinci bazen de hüznü çağrıştırdığı için bu duyguları herkesle paylaşmak istedikleri yanıtını verdiler.
Ahmet Sanici Gezici Lisesi’nde devam eden ‘Peyzaj ve Çiçek ” temalı sergi 30 Haziran’a kadar açık kalacak.

 

📆 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR