MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Sağlık, Toplum » 25 Ülkeden Lösemili Çocuklar Türkiye’de ki kardeşleri ile buluşuyor !
25 Ülkeden Lösemili Çocuklar Türkiye’de ki kardeşleri ile buluşuyor !


LÖSEV,  12. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nı tüm yurt genelinde birbirinden renkli birçok etkinlikle hayata geçirdi. Haftanın İstanbul ayağındaki en önemli etkinliklerden bir tanesi olan Gala Kokteyli, 25 Mayıs 2013 tarihinde İsveç Başkonsolosluğu ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

LÖSEV çocuklarının yanı sıra siyasiler, İstanbul cemiyet hayatından ünlü isimler,  İşadamı Sedat ALOĞLU, Tiyatro sanatçımız Nevra SEREZLİ , Gülsen GÖCEK ,  Bosna Hersek, İspanya ve Hollanda Başkonsoloslarının katıldığı davet, Hale CANEROĞLU’nun eşsiz vokali ve Öykü SERTER’İN sunuculuğunu üstlendiği gece  oldukça renkliydi. Yurtdışından katılacak olan çocukların da yerel kıyafetleri ile eşlik ettiği bu gecede, Lösemili çocuğumuzun hocasıyla beraber yer aldığı lirik gösteri ve Lösemi tedavisini  tamamlamış gençlerimizden oluşan salsa gösteri grubu ise  izleyenleri büyüledi.

Haftaya Ürdün’den katılan Sara bu geceyi özellikle bekleten bir minik kahraman. Doktor olan babası ile LÖSEV ile işbirliği içerisinde olan KingHusseinCancerFoundation’dan davet aldıklarında Sara’nın en büyük hayali de gerçek oldu. Dernek yetkilileri Sara’ya istedikleri bir dileği gerçekleştireceklerini söylemişler ve bu dileğini düşünmesi için kendisine 5 dakika vermişler. 5 dakikanın sonunda Sara’nın yazdığı “Türkçe şarkı söylemeyi öğrenmek istiyorum” dileğinden sonra ise kendisine Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası için Türkiye’ye gideceği ve Türkçe şarkı söyleyebileceği söylenmiş. En büyük dileği gerçek olacak olan Sara, gelmeden önce çalıştığı Türkçe şarkıları Hale Caneroğlu ile birlikte haftanın açılış kokteylinde söyleyerek geceye renk kattı.
Hırvatistan’dan gelecek olan Barbara ise Türk dizilerinin büyük hayranı. Balkanlarda gösterilen Türk dizilerinde oynayan sanatçılarla açılış gecesinde bir araya gelmek ve onlarla tanışmak isteyen Barbara’yı kırmayacak olan sanatçılar da 22 ülkeden gelen çocuklarla bir arada olarak, onlara moral verdiler.

📆 27 Mayıs 2013 Pazartesi 13:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR