MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Sosyal demokrat belediyeler İstanbul’u fethe geliyor !
Sosyal demokrat belediyeler İstanbul’u fethe geliyor !


kadıköy belediyesi 14 örnek projesini tanıtacak

Yerel yönetimlerde kendi kaynaklarıyla ürettikleri başarılı projelerini tanıtmak için 29 Mayıs -2 Haziran tarihlerinde İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezi’nde buluşacak olan Sosyal Demokrat Belediyeler, Kentine Güvenen Kentler Buluşması adıyla  29 Mayıs Fetih Günü’nde  İstanbul’a  adeta  “proje çıkarması” yapacaklar.

Aralarında İzmir, Antalya, Mersin, Eskişehir Büyükşehir Belediyelerinin de bulunduğu 61 Sosyal Demokrat Belediye ile birlikte buluşmaya katılacak olan  Kadıköy Belediyesi ise başarıyla uyguladığı  14 örnek projesini İstanbullulara tanıtacak.

Belediyelerin, kendi öz kaynaklarıyla çalışarak başarılı yerel yönetim modelleri oluşturabileceğini göstermek amacıyla düzenlenen, Sosyal Demokrat Belediyeler Hizmet ve Proje Tanıtım Günleri’nde Kadıköy Belediyesi de en iddialı projeleri ve ilginç canlandırma aktiviteleriyle yer alacak. Türkiye’de çoğu yerel yönetime ilham kaynağı olan örnek projeleriyle adından söz ettiren Kadıköy Belediyesi, 5 çevre, 3 kültür- sanat, 3 kadın ve çocuk sağlığı, 3 de imar ve şehircilik olmak üzere 14 ayrı proje ile yerel yönetimlerdeki başarılı olma iddiasını kanıtlayacak.

Canlı heykeller, kadın konuk evi , barınaktan yavru köpekler

Elektrikli hizmet araçları ile hibrid çöp toplama kamyonlarını kullanan ilk belediye olan Kadıköy Belediyesi, elektronik atık, kurumsal sera gazı salınım, ekolojiye duyarlı kentsel dönüşüm ve güneş enerjisi kullanım projelerinin yer aldığı çevre projelerini de sergileyecek.

Çocuk ve Kadın konularında kültür-sanat ve sağlık alanlarında farklı projelere imza atan Kadıköy Belediyesi, Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin performansları, Adam Olacak Çocuk etkinliği, Mamografi Merkezi, Gebe Okulu ve Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi’nin söyleşileri, canlı heykeller ile ziyaretçileri bilgilendirirken, hem eğlendirip hem de şaşırtacak. Kadıköy Barış Manço Müzesi’nde sergilenen Barış Manço’ya ait özel eşyaları, giysiler ve piyanosu da 5 gün boyunca Kadıköy Belediyesi standında ziyaretçileri bekleyecek.

Türkiye’de şiddet gören kadınlar için ilk kadın sığınma evini Kadın Konuk Evi adıyla açan Kadıköy Belediyesi, modern Kadın Konuk Evi’nin bir odasını da kentliler buluşmasında birebir örnek oda olarak ziyaretçilere tanıtacak. Ayrıca, Kadın Konuk Evi’nde kalan 2 kadın da, şiddet gören tüm kadınlara tecrübelerini,yaşadıklarını, ayakta kalma mücadelelerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Barınağın yavru köpekleri yeni sahiplerini bekleyecek

Kadıköy de Pet-Shoplar da kedi-köpek satışını engelleyen ilk karara imza atan Kadıköy Belediyesi, Ataşehir Hayvan Barınağı’nın sevimli minik yavru köpeklerini de kentliler buluşması süresince ücretsiz sahiplendirme çalışması yapacak. Kadıköy Belediyesi kuracağı örnek Hayvan Yaşam Merkezi’ndeki minik köpekleri isteyen hayvan severlere “evlatlık” olarak verecek.

Kadıköylüler için ücretsiz ulaşım sağlanacak

Eğlenceli aktiviteler, hediyeler, konser ve söyleşilerin yer alacağı Kendine Güvenen Kentler Buluşması’na gitmek isteyenler için Kadıköy Belediyesi otoparkından saat 10.00-16.00 arasında her saat başı ücretsiz karşılıklı seferler yapılacak.

📆 24 Mayıs 2013 Cuma 11:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR